موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/80400 :کد

0

وجود ۲۶۵ واحد نیمه‌تمام در یزد

  یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۴:۲۱
تعداد بازدید : ۱۱۱   
 تحلیل ایران -وجود ۲۶۵ واحد نیمه‌تمام در یزد

یکی از دغدغه‌های مسئولان طرح‌های نیمه‌تمامی است که برای تکمیل آنها به اعتبار زیادی نیاز است و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان برای رفع این مشکل، واگذاری به بخش خصوصی را آغاز كرده است.

یکی از دغدغه‌های مسئولان طرح‌های نیمه‌تمامی است که برای تکمیل آنها به اعتبار زیادی نیاز است و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان برای رفع این مشکل، واگذاری به بخش خصوصی را آغاز كرده است.

به گزارش تحلیل ایران، یزد از جمله استان‌هایی است که آمار طرح‌های نیمه تمام آن تقریبا بالاست و تنها برای تکمیل طرح‌هایی که بالای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند، به ۶۵۰ میلیارد ریال نیاز است.

 

این موضوع در نشست خبری که به مناسبت سالروز احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد، مطرح شد.

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد در این جلسه اظهار داشت: در حال حاضر در استان یزد ۲۶۵ واحد نیمه‌تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد در استان یزد وجود دارد که برای تکمیل این واحدها به ۶۵۰ میلیارد ریال نیاز است و دولت توان تامین این میزان اعتبار برای تکمیل این طرح ها را ندارد.

 

۲۰۹ طرح آماده واگذاری به بخش خصوصی

حمیدرضا نصیری‌زاده با اشاره به اینکه متاسفانه اطلاعات دقیقی از طرح‌های نیمه کاره استان یزد در دست نیست، بیان کرد: اطلاعات ۲۰۹ مورد از مجموع طرح‌های نیمه تمام استان یزد شامل هزار و ۵۰۰ طرح احصا و شناسنامه آنها تدوین شده که این طرح ‌ها آماه واگذاری به بخش خصوصی است.

وی عنوان کرد: واگذاری به بخش خصوصی به شکل‌ها و شیوه‌های جدید متناسب با طرح انجام می‌شود و شرکت عموم مردم در مزایده این طرح‌ها آزاد است.

نصیری زاده با اشاره به اینکه یکی از برنامه های دولت، مردمی کردن اقتصاد است، افزود: ۲۴ دستگاه استان طرح هایی در میان طرح های احصا شده دارند که تلاش می کنیم تا پایان سال، حداقل کار واگذاری ۱۰۰ مورد از این پروژه‌ها را به پایان برسانیم.

 

اختصاص ۹۷۰ میلیارد تومان در سفر رئیس جمهور به یزد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سفر رئیس جمهور به استان یزد در اسفندماه ۹۴ اظهار داشت: برای طرح های مصوب شده در این سفر ۹۷۰ میلیارد تومان اختصاص یافت که ۷۲۵ میلیارد تومان این رقم باید در سال ۹۱ و ۲۴۵ میلیارد تومان آن باید در سال ۹۶ جذب شود بنابراین کل ۴۶ پروژه مصوب شده در این سفر باید ظرف دو سال به بهره‌برداری برسد.

 

نصیری زاده با اشاره به اینکه بحث انتقال آب مهم‌ترین موضوع مطرح شده در این سفر بود، عنوان کرد: انتقال آب اعتبار جداگانه ای از صندوق توسعه ملی به مبلغ ۴۰۰ میلیون یورو دریافت کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع اقتصاد مقاومتی بیان کرد: اقتصاد مقاومتی در واقع یک الگوی اقتصادی متناسب با ظرفیت‌ها و مقتضیات کشور است که در آن هر سه بخش اقتصاد تشریعی، اقتصاد تدبیری و اقتصاد تحلیلی دیده شده است.

 

نصیری زاده، مجموعه سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی را الگویی بومی و علمی برآمده از فرهنگی انقلابی و اسلامی ایران دانست و افزود: سیاست های اقتصاد مقاومتی قابل تکمیل و انطباق با شرایط مختلف و الگویی متناسب با نیازهای ایران اسلامی است.

 

آغاز سرشماری نفوس و مسکن ۹۵ از سوم مهرماه

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز سرشماری نفوس و مسکن ۹۵ در یزد همزمان با سراسر کشور از مهرماه عنوان کرد: این سرشماری در دو مرحله برگزار می شود که مرحله اول از سه تا ۲۳ مهر به صورت اینترنتی و مرحله دوم به شکل حضوری از ۲۴ مهر تا ۲۴ آبان برگزار می شود.

 

نصیری زاده یادآور شد: برای این سرشماری در کل کشور ۲۵ هزار تبلت برای ماموران آمارگیری خریداری شده که ۴۰۰ مورد آن در اختیار استان یزد قرار می گیرد و اطلاعات خانوارها به صورت آنلاین دسته‌بندی می‌شود.

 

۱۲۵۴ میلیارد تومان درآمد پیش‌بینی شده برای استان یزد در سال ۹۵

معاون هماهنگی و برنامه و بودجه سازمان مدیریت استان یزد نیز در این نشست با تشریح مباحث بودجه ای استان یزد اظهار داشت: درآمد استان یزد بر اساس پیش بینی انجام شده در لایحه بودجه هزار و ۲۵۴ میلیارد تومان است که باید از محل عوارض، جرائم رانندگی و... و. تامین شود.

محمدرضا نبی بیان کرد: اعتبارات هزینه ای استان یزد نیز برای ۲۳ دستگاه ۱۲۲ میلیارد تومان و اعتبارات عمرانی ۱۶۰ میلیارد تومان است.

 

وی در مورد اعتبارات تملک و دارایی استان یزد نیز اظهار داشت: اعتبارات تملک و دارایی استان یزد ۱۴۶ میلیارد تومان با رتبه ۲۶ در کشور است.

 

جایگاه ویژه خبرنگاران در برنامه ششم توسعه استان یزد

مسئول روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد نیز در این نشست اظهار داشت: برنامه ششم توسعه در استان یزد در حال تدوین است و جایگاهی نیز در این برنامه برای رسانه‌ها دیده شده و رسانه‌هایی که علاقمند به همکاری در تدوین این برنامه‌ هستند می‌توانند در این زمینه مشارکت کنند تا با همکاری رسانه‌ها، جایگاه آنها به نحو مطلوبی در برنامه ششم دیده شود.

مسعود طوفان عنوان کرد: نظر رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در این زمینه مثبت است و دیدگاه خوبی نسبت به رسانه‌ها وجود دارد و امیدواریم رسانه‌ها نیز بتوانند از این فرصت به بهترین نحو ممکن استفاده کنند.

 

وی یادآور شد: یکی از کارگروه‌های اقتصاد مقاومتی نیز کارگروه گفتمان ‌سازی و فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی است که جایگاه رسانه‌ها در این کارگروه به خوبی دیده شده و رسانه‌ها با شرکت در این کارگروه می توانند در زمینه فرهنگ سازی و گفتمان سازی مشارکت جدی داشته باشند.

مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی استان یزد و راهکارهای رفع این مشکلات، معضلات حاشیه نشینی و برنامه استان برای رفع این مشکل، میزان دستمزدهای دریافتی مدیران، تشریح محورهای توسعه استان یزد، شرشماری و تخصیص بودجه و اعتبارات از دیگر موارد مطرح شده در این نشست بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :