موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/83020 :کد

0

ظرفیت حوزه کشاورزی درتحقق اقتصادمقاومتی مورداستفاده قرارگیرد

  یکشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۵ — ۱۷:۵۷
تعداد بازدید : ۱۱۰   
 تحلیل ایران -ظرفیت حوزه کشاورزی درتحقق اقتصادمقاومتی مورداستفاده قرارگیرد

فرماندار یزد با تاکید بر اهمیت بخش کشاورزی در تحقق اقتصاد مقاومتی، خواستار بهره‌مندی از ظرفیت این بخش شد.

فرماندار یزد با تاکید بر اهمیت بخش کشاورزی در تحقق اقتصاد مقاومتی، خواستار بهره‌مندی از ظرفیت این بخش شد.

به گزارش تحلیل ایران، مصطفی سالاری ظهر یکشنبه در دیدار با مدیران حوزه جهاد کشاورزی شهرستان یزد به ظرفیتهای حوزه کشاورزی و نقش و اهمیت این حوزه در خودکفایی و شکوفایی اقتصادی اشاره کرد و اظهار داشت: این بخش در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی نیز بسیار اثرگذار است.

 

وی با بیان اینکه بخش کشاورزی از سالمترین بخش‌های تولیدی در کشور است، افزود: برنامه‌ ها و سیاست‌ های دولت در بخش کشاورزی، سیاست های حمایتی و تشویقی است.

سالاری از جمله این سیاست‌ها به اعطای تسهیلات برای تغییر و اصلاح الگوهای آبیاری اشاره کرد و افزود: در یزد به دلیل بحران آبی موجود باید موضوع نوین سازی روشهای آبیاری در حوزه کشاورزی با جدیت بیشتری پیگیری شود.

 

وی با اشاره به اینکه تحول در عرصه کشاورزی و رفتن به ‌سوی کشاورزی مدرن نیازمند اطلاع‌ رسانی در بین کشاورزان است، تاکید کرد: خوشبختانه با برنامه ‌ریزی‌های انجام شده برای تولید محصولات متنوع، بازار کشاورزی رونق بیشتری از قبل داشته است.


سالاری بر لزوم گسترش بنگاه های کوچک و زودبازده در حوزه کشاورزی تاکید کرد و بیان داشت: این اقدام اقتصاد مقاومتی را هرچه سریعتر و موفق‌تر محقق می کند.

 

وی افزایش و بهبود کیفیت در تولید محصولات در همه حوزه ها به ویژه حوزه کشاورزی را ضروری دانست و تاکید کرد: باید در نوع بسته بندی، کیفیت محصول و تبلیغات اقدامات اثرگذار انجام شود.

فرماندار یزد در مورد پهنه بندی های صورت گرفته در حوزه دامداری نیز بیان کرد: در گذشته برخی از اقدامات بدون در نظر گرفتن بحث آمایش سرزمینی صورت گرفته که با اجرای طرح پهنه ‌بندی و متمرکز شدن مجتمع‌های دامپروری این مسئله نیز به زودی حل می شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :