موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/84381 :کد

0

باید از مدل‌ های علمی برای تحقق اقتصاد مقاومتی استفاده کرد

  دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵ — ۱۷:۵۰
تعداد بازدید : ۱۴۸   
 تحلیل ایران -باید از مدل‌ های علمی برای تحقق اقتصاد مقاومتی استفاده کرد

دبیر جشنواره صنایع برتر یزد گفت: برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید از مدل‌ های علمی استفاده کرد.

دبیر جشنواره صنایع برتر یزد گفت: برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید از مدل‌ های علمی استفاده کرد.

به گزارش تحلیل ایران، محمدرضا نوری ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه استان با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت دانشگاه برای تحقق اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: برای اینکه اقتصاد مقاومتی تحقق یابد باید از تمام ظرفیت ‌های دانشگاه و نخبگان و مدل‌ های علمی بهره برد.

وی با ارائه تعریفی از اقتصاد مقاومتی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی اقتصادی است که در برابر هجوم و حملاتی که شوک بر اقتصاد وارد می‌کنند مقاوم باشد.

 

نوری با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره صنایع برتر استان یزد با رویکرد اقتصاد مقاومتی اضافه کرد: در این جشنواره بر اساس سیاست ‌های کلی اقتصاد مقاومتی، واحد هایی که در این چارچوب اقداماتی داشته و یا تولید خود را در این راستا سوق داده اند مورد ارزیابی قرار مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

 

وی اظهار داشت: بر این اساس مدلی طراحی شده که اقتصاد مقاومتی در صنعت و تولید استان را بر اساس چهار محور از جمله آموزش و توانمند سازی ارائه خواهد داد.

دبیر جشنواره صنایع برتر یزد در ادامه با اشاره به برگزاری نمایشگاه در حاشیه این جشنواره گفت: نمایشگاه جنبی این جشنواره رویکردی متفاوت با سایر نمایشگاه‌ ها دارد که شرکت در نمایشگاه نیز اختیاری است.

 

وی بیان داشت: هر واحدی که تمایل داشته باشد ضمن معرفی محصولات و دستاورد های خود در حوزه اقتصاد مقاومتی در جشنواره می‌ تواند در این نمایشگاه حضور داشته باشد تا پس از شناسایی واحدهای شاخص در حوزه اقتصاد مقاومتی، از نقاط قوت و قابل بهبود خود آگاهی یابند.

نوری تصریح کرد: تلاش ما در برگزاری این جشنواره بر استفاده از ظرفیت دانشگاه و نخبگان برای تحقق اقتصاد مقاومتی است تا صنعت و تولید را با کمک نخبگان در برابر ضربات و صدمه های دشمن قوی کند.

 

دبیر جشنواره صنایع برتر یزد زمان برگزاری این جشنواره را از ۲۲ تا ۲۵ تیرماه اعلام کرد و گفت: این جشنواره برای نخستین بار و به صورت پایلوت در استان برگزار می شود که دبیرخانه آن نیز در کلینیک تخصصی صنعت و معدن استان قرار دارد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :