موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/89022 :کد

0

مشکلات مالی گریبانگیر کتابخانه های یزد

  چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۸:۱۴
تعداد بازدید : ۱۰۲   
 تحلیل ایران -مشکلات مالی گریبانگیر کتابخانه های یزد

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان یزد یکی از اصلی ترین دغدغه های این نهاد را مسائل مالی عنوان کرد و خواستار پرداخت نیم درصد درآمد شهرداری ها به کتابخانه ها شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان یزد یکی از اصلی ترین دغدغه های این نهاد را مسائل مالی عنوان کرد و خواستار پرداخت نیم درصد درآمد شهرداری ها به کتابخانه ها شد.

به گزارش تحلیل ایران، رقیه دوست فاطمی ها صبح چهارشنبه در جلسه بررسی راهکارهای افزایش سرانه مطالعه کتاب و مشکلات و معضلات کتابخوانی در یزد به بیان اقدامات صورت گرفته در این نهاد پرداخت و گفت: باید ارزش کتاب و کتابخوانی برای مردم تبیین شود.

وی با تاکید بر لزوم ایجاد بسترمناسب برای گرایش افراد به کتابخوانی اظهار کرد: یکی از مهم ترین دغدغه های این حوزه مسائل مالی است.

 

دوست فاطمی ها ادامه داد: این امر ساماندهی کتابخانه ها و توسعه برنامه های نهاد عمومی کتابخانه ها را تحت تاثیر قرار داده است.

 

به گفته وی کمبود نیرو، مجهز نبودن کتابخانه ها و نوسازی آنها از جمله مشکلاتی است که این نهاد به دلیل مشکلات مالی به آن مواجه است.

دوست فاطمی ها پرداخت نیم درصد درآمد شهرداری ها به حساب کتابخانه های عمومی را مورد تاکید قرار داد و افزود: شهرداری‌ ها می ‌توانند نقش مهمی در انجام فعالیت‌های کتابخانه‌های عمومی ایفا کنند.

 

رئیس کمیسیون فرهنگ و اجتماعی شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به لزوم ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه اظهار کرد: گرایش مردم به کتابخوانی می تواند حل بسیاری از مشکلات تاثیرگذار باشد.

 

امیر حسین رادمنش با اشاره به اینکه مطالعه سطح آگاهی و فرهنگ افراد جامعه را بالا می برد، افزود: باید در این خصوص برنامه ریزی دقیق و منسجمی صوتر گیرد.

وی همچنین خواستار توجه به اجرای برنامه های هنری در یزد شد و گفت: این گونه برنامه ها در رشد و شکوفایی استعدادهای کودکان و نوجوانان موثر است.

رادمنش تاکید کرد: توجه به کتابخوانی و تمعیق این فرهنگ در جامعه می تواند بسیاری از مشکلات اجتماعی و فرهنگی موجود را برطرف کند.

 منبع:مهر

                               

مدیرکل     کمیسیون     کتابخانه     یزد        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :