موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی باسوادی

a/110011 :کد

نرخ باسوادی

نرخ باسوادی در استان زنجان ۹۸ درصد است

  چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ — ۱۰:۲۰
تعداد بازدید : ۲۱۹   
 تحلیل ایران -نرخ باسوادی در استان زنجان ۹۸ درصد است

معاون آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به شناسایی ۱۴ هزار بی‌سواد گفت: نرخ باسوادی در استان زنجان ۹۸ درصد است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران از زنجان، هادی احمدنیا امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش استان زنجان اظهار داشت: در سرشماری سال 90 بیش از 45 هزار نفر معادل 7.4 درصد در گروه سنی 10 تا 49 سال بی‌سواد در استان زنجان شناسایی شد.

وی با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از این افراد با آموزش یا مسائل دیگر از گروه بی‌سوادان خارج شدند، ابراز کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد جمعیت بی‌سواد استان به 14 هزار نفر رسیده باشد.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان زنجان بیان کرد: سال گذشته بیش از 7 هزار 700 نفر در دوره سوادآموزی جذب شدند و تحت آموزش قرار گرفتند.

وی نرخ باسوادی در استان زنجان را به طور میانگین 98 درصد عنوان کرد و افزود: بیشترین جمعیت باسوادان در شهرستانهای ابهر، خرمدره و زنجان قرار دارند و کمترین آن در شهرستان ماهنشان و منطقه بزینه‌رود به ترتیب با 93 و 94 درصد گزارش شده است.

احمدنیا با اشاره به اینکه درصد قبولی افراد در دوره سواد آموزی از 35 درصد در سال 93 به 61 درصد در سال 94 رسیده است، تصریح کرد: درصد قبولی در دوره‌های انتقال و تحکیم نیز در سال 94 به ترتیب 72 و 69 درصد بوده است.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان زنجان بیان کرد: شاخص باسوادی در استان زنجان از میانگین کشوری بالاتر است و در پوشش و جذب بی‌سوادان سایر ارگانها نیز با آموزش و پرورش همکاری می‌کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

                               

باسوادی     شناسایی     زنجان            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :