موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی اجرای برنامه

a/111567 :کد

نمایشگاه موضوعی 9 دی

نمایشگاه موضوعی ۹ دی در کانون های مساجد زنجان برپا می شود

  چهارشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۵ — ۱۱:۳۲
تعداد بازدید : ۵۶   
 تحلیل ایران -نمایشگاه موضوعی ۹ دی در کانون های مساجد زنجان برپا می شود

کانون های فرهنگی و هنری مساجد نقش بسزایی در ترویج فرهنگ اسلامی و تعمیق باورهای دینی دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران از زنجان، مرتضی مقدمی مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان زنجان در گفتگو با خبرنگاران در زنجان گفت: کانون های فرهنگی مساجد از سال 72 کار خود را آغاز و در طی این مدت اقدامات متعددی را انجام داده است.

وی با اشاره به اینکه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد نقش بسزایی در ترویج فرهنگی اسلامی و تعمیق باورهای دینی دارند، اضافه کرد: مساجد به عنوان مهم‌ترین پایگاه مردمی در جامعه نقش بسزایی در اصلاح جامعه و تعالی آن دارند.

مسؤول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان زنجان با بیان اینکه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد نقش بسزایی در مقابله با جنگ نرم دشمنان دارند، افزود: این کانون‌ها با جذب جوانان در ترویج معارف دینی گام برمی‌‎دارند.

مقدمی با بیان اینکه در حال حاضر 320 کانون فرهنگی و هنری مساجد در استان زنجان فعال است، اضافه کرد: این کانون‌ها با برگزاری دوره‎‌های آموزشی در فصول مختلف اصول و اعتقادات دینی را ترویج می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه کانون‌های مساجد در مناسبت‌های مختلف برنامه‌های متعددی را اجرایی می‌کنند، گفت: در همین زمینه به مناسبت 9 دی ماه نمایشگاه موضوعی در کانون‌های مساجد برگزار خواهد شد.

مسؤول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان زنجان همچنین از برگزاری سخنرانی‌های موضوعی با همکاری کانون‌های مساجد خبر داد و افزود: این برنامه‌ها نیز با حضور جوانان برگزار خواهد شد.

وی به سایر برنامه‌های اجرا شده توسط کانون‌های مساجد نیز اشاره کرد و گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی قرآنی شامل حفظ قرآن، مفاهیم، تفسیر قرآن، نمایشگاه های قرآنی از جمله دوره‌هایی است که در کانون‌ها برگزار می‌شود.

مقدمی با اشاره به استقبال جوانان از برگزاری دوره‌های آموزشی در کانون‌های مساجد گفت: یکی از علل این موضوع استفاده از حضور اساتید مجرب در کانون‌ها است.

گفتنی است، از دیگر برنامه‌های اجرا شده در کانون‌های مساجد افتتاح دفتر «تئاتر مردمی بچه‌های مسجد» است که به منظور گسترش و توسعه نمایش‌هایی با مضمون دینی افتتاح شده است.

منبع: فارس

                               

مساجد     برنامه فرهنگی     زنجان            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :