موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بودجه

a/111898 :کد

تکمیل پروژه سیدالشهدا

تکمیل پل سید الشهدا نیازمند تزریق بودجه است

  شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ — ۱۷:۳۷
تعداد بازدید : ۱۰۷   
 تحلیل ایران -تکمیل پل سید الشهدا نیازمند تزریق بودجه است

شهدار زنجان: تکمیل پروژه پل سیدالشهدا زنجان نیازمند استفاده از همه ظرفیت ها برای تزریق بودجه به آن است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران از زنجان، حبیب یگانه ظهر امروز در جلسه کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر زنجان که با موضوع پیگیری روند اجرای پل سید الشهدای زنجان و هزینه‌های آن برگزار شد، اظهار کرد: روند اجرایی این پروژه در مرحله نصب تیرهای عرشه قرار دارد.

وی با بیان اینکه پیمانکار پل سیدالشهدا وعده تکمیل این پروژه را تا دو ماه از زمان آغاز عملیات اجرایی آن را داده است، اضافه کرد: بر این اساس با بازگشایی این محور، پل غیرهم‌سطح سیدالشهدا قبل از آغاز سال 96 بازگشایی و مشکلات ترافیکی محل رفع می‌شود.

شهردار زنجان به تفاهم‌نامه سه‌ جانبه موجود بین شهرداری، راه و شهرسازی و استانداری با هدف تأمین منابع مالی و اجرایی پروژه پل سید الشهدا اشاره و تاکید کرد: اجرای این پروژه تا این مرحله بیش از 32 میلیارد تومان هزینه برده است.

یگانه با بیان اینکه مبلغ اجرای پروژه سیدالشهدای زنجان بدون در نظر گرفتن قیمت تملکات 36 میلیارد تومان برآورد شده بود، ابراز کرد: قرارداد موجود برای این پروژه باید به نسبت تعهدات طرفین مورد بازنگری قرار گیرد.

وی سهم شهرداری زنجان در پروژه سیدالشهدا از بابت زمین را 6 میلیارد و 300 میلیون تومان اعلام کرد.

شهردار زنجان افزود: سهم استانداری زنجان را در پروژه سیدالشهدای زنجان 6 میلیارد و 900 میلیون تومان عنوان کرد و گفت: در حال حاضر استانداری زنجان برای این پروژه بیش از 2 میلیارد تومان بودجه مصوب دارد که سعی می‌شود، جذب شود.

یگانه با تاکید بر افزایش اعتبار مورد نیاز برای پروژه سیدالشهدای زنجان از 12 میلیارد تومان اعتبار اولیه پیش‌بینی شده ادامه داد: این افزایش دلایل مختلفی از جمله افزایش ضریب تعدیل و نرخ تورم و همچنین دوخطه کردن راه‌آهن زنجان- تهران داشته است.

وی با تاکید بر لزوم اجرایی شدن تفاهم‌نامه سه جانبه موجود در مورد پروژه سیدالشهدا افزود: تکمیل این پروژه نیازمند تزریق اعتبار است.

شهردار زنجان با اشاره به ادامه روند اجرایی پل سیدالشهدا ادامه داد: پیمانکار در دمای سرد این فصل مشغول فعالیت برای تکمیل پروژه است و عملیاتی شدن برنامه زمان‌بندی مورد نظر نیازمند استفاده از همه ظرفیت‌ها برای تزریق بودجه به این پروژه است.

همچنین عضو شورای اسلامی شهر زنجان تورم، افزایش قیمت مصالح و توسعه حجمی پروژه سیدالشهدا را ازدلایل طولانی شدن مدت زمان اجرای آن اعلام و اظهار کرد: این روند موجب افزایش هزینه‌های اجرای این پروژه هم شده است.

فخرالدین رستمی با تاکید بر پیگیری مداوم اعضای شورای اسلامی شهر زنجان از روند اجرایی پل سیدالشهدای زنجان اضافه کرد: با توجه به روند امور بدون تزریق منابع مالی مورد نیاز، امکان تکمیل این پروژه در موعد مقرر وجود ندارد.

در این جلسه رئیس کمیسیون عمران و محیط زیست شهری شورای اسلامی شهر زنجان هم با اشاره به افزایش هزینه‌های اجرایی پل سیدالشهدا تاکید کرد: روند امور، اعتبارات پیش‌بینی شده این پروژه را از 12 میلیارد تومان به 40 میلیارد تومان رسانده است.

رزاق محمدی بهره‌برداری از پل سیدالشهدا و بازگشایی مسیر را از دغدغه‌های شهروندان و مسؤولان شهری دانست و ادامه داد: بهره‌برداری از این پروژه نیازمند همکاری همه دستگاه‌های اجرایی است.

مدیرکل مسکن شهرسازی استان زنجان هم در این جلسه از وجود تفاهم‌نامه سه‌جانبه بین وزارت راه و شهرسازی، استانداری و شهرداری زنجان در مورد پل سیدالشهدا خبر داد و افزود: این تفاهم‌نامه برای تأمین منابع مالی این پروژه منعقد شده است.

کلیم‌الله وثوقی اعتبار پیش‌بینی شده برای هر کدام از دستگاه‌های شهرداری، استانداری و اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان را در ابتدای انعقاد قرارداد 4 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: افزایش سهم طرفین در این تفاهم‌نامه برای این پروژه بر اساس قرارداد اولیه انجام می‌شود.

وی با تاکید بر همراهی اداره کل راه و شهرسازی برای تکمیل پروژه سیدالشهدا ادامه داد: وزارت راه و سهرسازی در واگذاری زمین هم همکاری لازم را داشته است.

منبع: فارس

                               

اعتبار بودجه     شهرداری     زنجان            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :