موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی اربعین

a/112454 :کد

مراسم اربعین

عملکرد قابل تقدیر موکب اربعین حسینی استان زنجان

  پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ — ۱۹:۳۹
تعداد بازدید : ۹۰   
 تحلیل ایران -عملکرد قابل تقدیر موکب اربعین حسینی استان زنجان

فرمانده قرارگاه سامرا با اشاره به اینکه استان زنجان پایتخت شور و شعور حسینی در نظام جمهوری اسلامی است، گفت: موکب زنجان در مراسم اربعین کار یک کشور را انجام داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران از زنجان، سردار امیر شریعت امروز در آیین تجلیل از خادمان اربعین حسینی اظهار داشت: اگر ابعاد مراسم اربعین تنها به اسکان و غذا منحصر شود اشتباهی محض است چرا که این آیین تأثیرات فراوانی بر عراق، منطقه و جهان گذاشت.

وی با اشاره به اینکه دستیابی به معرفت امام زمان (عج) از سید الشهدا (ع) و کربلا آغاز می‌شود، ابراز کرد: امسال ابعاد واقعی اربعین مطابق با وعده‌های معصومان (ع) خود را نشان داد.

فرمانده قرارگاه سامرا به نقش استان زنجان در برگزاری مراسم اربعین اشاره کرد و گفت: نقش این استان تنها به شهر زنجان محدود نبود بلکه از دورافتاده‌ترین روستاها و تمامی قشرهای مردم، سازمانها، مساجد و شهرهای مختلف در آن سهیم بودند.

وی زنجان را پایتخت شور و شعور حسینی در نظام جمهوری اسلامی خواند و افزود: این استان با کسب تجربه از مراسم سالهای قبل و برطرف کردن نواقص با برپایی موکب در نجف و حیدریه که محل بازگشت زائران تمامی کشورها از کربلا بود به خدمات‌رسانی پرداخت که کار زنجانی‌ها در این مراسم کار یک کشور بود.

سردار شریعت با اشاره به سخن امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه راه قدس از کربلا آغاز می‌شود، بیان کرد: بر اساس همین فرمایش موکب‌های اربعین از مرز شلمچه تا نجف گسترش یافتند و ستادهای اربعین شمال‌غرب شامل استان‌های زنجان، اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی در شلمچه، دیوانیه، ناصریه و نجف مستقر شدند.

وی اقدامات ستاد اربعین استان زنجان برای خدمات‌رسانی به زائران را بی‌سابقه عنوان کرد و گفت: فعالیت‌های استان زنجان آبروی نظام را حفظ کرد.

فرمانده قرارگاه سامرا خاطرنشان کرد: امسال تمام حامیان داعش تلاش کردند تا اربعین فقط در مسیر نجف تا کربلا منحصر شود و به سمت سامرا کشیده نشود و با یک عملیات انتحاری پیش از فرارسیدن مراسم اربعین تعدادی از زائران را مجروح کردند.

وی با اشاره به اینکه در آستانه برگزاری مراسم اربعین عملیات موصول آغاز و یک سوم آن آزاد شده بود، ابراز کرد: این موضوع حائز اهمیت بود که پیروز‌های به دست آمده برای حامیان داعش و گروههای تروریستی در منطقه قابل تحمل نبود.

سردار شریعت تصریح کرد: راهپیمایی میلیونی اربعین در سامرا هم اتفاق افتاد و این شهر تا کنون چنین جمعیتی را به خود ندیده بود و این امر بر دهان داعش و حامیانش کوبید.

وی با اشاره به اینکه سامرا از مدت‌ها پیش از دست داعش‌ها آزاد شده بود، بیان کرد: با این وجود نتوانسته بودیم قلب‌های مردم را تصرف کنیم اما به لطف الهی امسال تمامی اهل تسنن سامرا برای خدمات‌رسانی به زائران موکب زدند.

فرمانده قرارگاه سامرا با اشاره به بسیج همه نیروهای مردمی، اهل شیعه و تسنن و همکاری همه ارگان‌ها برای برگزاری مراسم اربعین، عنوان کرد: این امر نشان دهنده امنیت پایدار مردمی است.

منبع: تسنیم

                               

موکب     عزاداری     اربعین     زنجان        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :