موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آسیب های اجتماعی

a/112979 :کد

مقابله با آسیب های اجتماعی

جدی گرفته شدن سرمایه مردمی برای مقابله با آسیب های اجتماعی

  ﺳﻪشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵ — ۲۱:۱۸
تعداد بازدید : ۱۰۱   
 تحلیل ایران -جدی گرفته شدن سرمایه مردمی برای مقابله با آسیب های اجتماعی

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان، بر استفاده از سرمایه‌های مردمی در این حوزه تاکید کرد و گفت: تا همکاری همه جانبه مردم نباشد، مقابله با آسیب‌های اجتماعی نتیجه‌بخش نخواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران منطقه زنجان، به نقل از پایگااه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، سید بیوک موسوی در جلسه مشترک کارگروه اجتماعی و فرهنگی به همراه ستاد فرهنگی و اجتماعی ساماندهی آسیب‌های اجتماعی استان، استفاده از ظرفیت‌های عظیم هیئات ورزشی، شبکه‌های مجازی، هیئت‌ها و تشکل‌های مذهبی و استفاده از ظرفیت دستگاه‌های فرهنگی را در ارائه آموزش های همگانی مهم دانست و تاکید کرد: هر مجموعه و دستگاه‌ اجرایی در حوزه کاری خود باید برنامه‌ها و راهکارهای عملیاتی مناسبی برای رفع آسیب‌های اجتماعی ارائه کند.

 

وی با اشاره به اینکه موضوع آسیب‌های اجتماعی در دوره‌های گذشته مورد غفلت واقع شده بود، اظهار کرد: در هر حوزه‌ای چنانچه سنجش حساسیت‌های اجتماعی و اطلاع‌رسانی به‌موقع صورت نگیرد، شاهد بروز و گسترش آسیب‌ها خواهیم بود.

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان به پیچیدگی موضوعات اجتماعی اشاره کرد و گفت: باید جلسات کاربردی با محتوای بالا به منظور بررسی و سنجش میزان دقیق آسیب‌های اجتماعی در استان و ارائه راهکارهای عملیاتی در این حوزه تدوین و برای آینده نیز هدف‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌های مناسبی انجام شود.

 

موسوی، نحوه بیان مشکلات و آسیب‌های اجتماعی در جامعه را بسیار مهم دانست و افزود: هیچ‌کس منکر بیان نارسایی‌ها و آسیب‌های اجتماعی در جامعه نیست ولی در بیان مشکلات و کاستی‌ها باید از بزرگ‌نمایی و یا كوچك جلوه دادن موضوعات پرهیز شده و مسائل به صورت واقعی به مسئولان هر حوزه منعکس شود.

 

وی از انعکاس مشکلات اجتماعی با هدف تخریب و یا تضعیف اقدامات انجام شده انتقاد کرد و با اشاره به بزرگ‌نمایی مسئله گورخواب‌های نصیرآباد توسط یکی از رسانه‌های داخلی، گفت: نباید با مسائل اجتماعی با نگاه سیاسی برخورد شود و در این راه استفاده از بیت‌المال صحیح نیست.

 

معاون استاندار زنجان در ادامه وجود آسیب‌های اجتماعی حتی به میزان اندک در جامعه را نیز ناشایست توصیف و اظهار کرد: اگر چه بر اساس ارزیابی‌های انجام گرفته، استان زنجان در موضوع آسیب‌های اجتماعی رتبه سی‌اُم کشور را دارا است ولی با این حال همه مسئولان استان باید همچنان در شناسایی و رفع آسیب‌ها و ضعف‌های اجتماعی در استان کوشا باشند.

 

موسوی، تسریع در راه‌اندازی گرم‌خانه استان زنجان را از شهرداری و دستگاه‌های متولی خواستار شد و اظهار کرد: با توجه به برودت هوای استان در این فصل سرد، هر یک از هم‌وطنان به هر دلیلی که دچار مشکلاتی شده‌اند، نباید بدون سرپناه بمانند.

منبع: ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :