موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی سیستم آبیاری

a/113075 :کد

آبیاری تحت فشار در مزارع زنجان

۱۶۹۵ هکتار از مزارع زنجان به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز شده است

  چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ — ۱۷:۱۲
تعداد بازدید : ۸۵   
 تحلیل ایران -۱۶۹۵ هکتار از مزارع زنجان به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز شده است

زنجان-رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان به اجرای طرح آبیاری تحت‌فشار در استان زنجان اشاره کرد وگفت: طی سالجاری یک هزار و ۶۹۵ هکتار از مزارع زنجان به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز شده است.

حسین جعفری در گفتگو با خبرنگاراندر زنجان، به  اجرای طرح آبیاری تحت فشار در استان زنجان اشاره کرد و افزود: در مجموع تاکنون در استان زنجان بیش از ۴۳ هزار هکتار از مزارع استان زنجان به آبیاری تحت فشار نصب شده است.

وی به طرح آبیاری تحت‌فشار دراستان زنجان طی سالجاری اشاره کرد وگفت:طی سالجاری یک هزار و  ۶۹۵ هکتار از مزارع زنجان به سیستم آبیاری تحت فشار نصب شده است. 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه در استان زنجان محدودیتی برای اجرای آبیاری تحت فشار وجود ندارد، تاکید کرد: طی سالجاری ۱۸ میلیارد تومان برای اجرای آبیاری تحت فشار در استان زنجان اختصاص یافته است. 

جعفری افزود: در استان زنجان بخش کشاورزی سهم خوبی را در اقتصاد دارد و در سالجاری این بخش درزمینه اقتصاد مقاومتی برنامه‌های خوبی را در دستور کاری خود قرار داده و اجرا خواهد کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان یاد آورشد: طرح آبیاری تحت‌فشار در استان زنجان به خوبی اجرا می شود و این طرح در استان با استقبال خوب کشاورزان همراه است.

جعفری تصریح کرد: تا شهریورماه سال ۹۶ حدود ۲۵ هزار هکتار از اراضی استان زنجان تحت آبیاری تحت‌فشار قرار می‌گیرد و اولویت مهم این سازمان است و توجه به امر مهم طرح آبیاری تحت‌فشار باعث صرفه‌جویی در آب می‌شود.

منبع: مهر

                               

آبیاری     اراضی کشاورزی     زنجان            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :