موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی طبیعت

a/113077 :کد

نقشه جامع طبیعت گردی

نقشه جامع طبیعت‌گردی در استان زنجان تهیه می‌شود

  چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ — ۱۷:۲۰
تعداد بازدید : ۱۵۴   
 تحلیل ایران -نقشه جامع طبیعت‌گردی در استان زنجان تهیه می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان با اشاره به تهیه نقشه جامع طبیعت‌گردی گفت: وجود چشمه‌های طبیعی، پوشش گیاهی برخی مناطق با گیاهان دارویی، ییلاق‌ها و معماری خاص روستاها در نقشه‌های بوم‌گردی مورد توجه قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران در زنجان، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان یحیی رحمتی در گفت‌وگو با خبرنگاراناظهار داشت: نخستین گام برای توسعه گردشگری طبیعی تعریف محورهای دارای ظرفیت است که در این راستا نقشه جامع بوم‌گردی استان زنجان در دست تهیه است.

وی با اشاره به اینکه تهیه نقشه جامع طبیعت گردی استان زنجان 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، ابراز کرد: چندین محور بوم‌گردی در این مجموعه شناسایی شده که برخی از نقشه‌های آن در حال حاضر قابل ارائه است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان شناسایی مجموعه امکانات مسیر گردشگری، جاذبه‌های طبیعی، تأسیسات موجود و امکانات مورد نیاز در این محورها را از جمله نکات مورد توجه در ترسیم نقشه‌های گردشگری از مبدا تا مقصد عنوان کرد.

وی استفاده از توان گروههای طبیعت‌گردی برای توسعه ظرفیت‌های این بخش و ایجاد اشتغال در حوزه خدمات را مهم خواند و گفت: نقشه طبیعت‌گردی استان زنجان تا پایان سال 96 نهایی می‌شود.

رحمتی محورهای طارم به شمال از جمله درام- نوکیان- سیاه‌رود، گیلوان- درام- حصاررود و سرخ‌آباد که در نهایت به امامزاده هاشم(ع) و ماسوله ختم می‌شود را از جمله محورهای مهم گردشگردی برشمرد.

وی بیان کرد: وجود چشمه‌های طبیعی، پوشش گیاهی منطقه و رویش گیاهان دارویی، محورهای منتهی به جنگل‌های شمال و آداب و رسوم ویژه برخی از مناطق از جمله جاذبه‌های گردشگری این محورها است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان خاطرنشان کرد: ییلاق‌های شهرستان ماهنشان که به تخت سلیمان و تخت بلقیس ختم می‌شوند و معماری پلکانی روستای گوزلو نیز در بخش طبیعت‌گردی مورد توجه قرار گرفته است.

وی ناآشنا بودن ساکنان مناطق دارای جاذبه‌های مختلف برای پذیرش گردشگران را از مهمترین مشکلات عنوان کرد و افزود: در این راستا توانمندسازی جوامع محلی و استفاده از ظرفیت‌های بومی در دستور کار قرار دارد.

منبع: تسنیم

                               

نقشه     طبیعت گردی     زنجان            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :