موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی جامعه

a/114137 :کد

نقش آفرینی سازمان های مردم نهاد

باید شرایط حضور سازمان های مردم نهاد در عرصه های مختلف مهیا شود

  شنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۲:۴۸
تعداد بازدید : ۲۶۳   
 تحلیل ایران -باید شرایط حضور سازمان های مردم نهاد در عرصه های مختلف مهیا شود

دبیر سمن آینده سازان اشراق با بیان این که دولت قدرتمند د ر جامعه ای قدرتمند شکل می¬گیرد دستیابی به این مرحله را نیازمند حضور حداکثری مردم در مسائل مختلف دانست .

به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران از زنجان ، فرشید صنایعی در گفتگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ، تاسیس خانه های جوان را در تمام نقاط ایران اتفاق مبارکی خواند و گفت: خانه های جوان گامی است در جهت هم افزایی، تعامل بیشتر و مکمل برنامه های سازمان های مردم نهاد  چراکه این خانه ها باعث تجمیع سازمان های مردم نهاد می شود و از این طریق می توانند افکار و تجربیات خود را به اشتراک گذاشته و از این تجربیات متناسب با شرایط و موقعیت در استان های دیگر استفاده شود.
وی با مهم خواندن بحث آموزش گفت: در راستای برآوردن نیاز جامعه در بخش های آموزشی و پژوهشی نیازمند مشارکت مردمی هستیم و سازمان های مردم نهاد بهترین منبع برای پیگیری این مسائل که جزو اهداف دولت است می باشند.
این دبیر سمن نقش هدایتگری و حمایتی در خانه های جوان را، همراه با هم موثر خواند و گفت: اگر دولت از سازمان های مردم نهاد حمایت کند و برنامه ریزی نیز برای ادامه فعالیت این خانه ها داشته باشد حضورشان در جامعه پررنگ تر می شود.
وی به نبود مهارت های ارتباطی به عنوان یکی از مشکلات سازمان های مردم نهاد اشاره و لازمه موفقیت هر سازمان را آموزش از جمله آموزش مهارت های ارتباطی دانست و افزود: دولت با آموزش سازمان های مردم نهاد و به روز کردن آن ها زمینه پررنگ تر کردن فعالیت و موفقیت بیشترشان در جامعه را فراهم کند.
صنایعی یکی دیگر از گام ها برای موفقیت دولت در حوزه جوان را مکلف کردن تمام دستگاهها برای استفاده از تخصص و توانمندی سازمان های مردم نهاد در پروژه های خود خواند و بیان کرد: همچنین مکلف شدن استانداری به استفاده از سازمان های مردم نهاد در کارگروه های تخصصی خود نیز راهی برای رسیدن به شرایط مطلوب خواهد بود.
او به بالانس شدن حوزه ورزش و جوانان تاکید کرد و افزود: از زمان ادغام سازمان ملی جوانان و سازمان تربیت بدنی، حوزه جوانان مغفول واقع شده و خوشبختانه شاهد تغییرات مهمی در یکی دو ماه اخیر هستیم که خانه های جوان و پیگیری پیرامون آن از جمله این موارد است .
او اضافه کرد:هم اکنون دولت ضمن حمایت های خوبی که از حوزه جوان دارد می تواند این هماهنگی را ایجاد و با در نظر گرفتن بودجه مناسب برای حوزه جوان و برنامه ریزی های مدون به ایجاد تعادل در هر دو حوزه بپردازد.
منبع: پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :