موضوعات ‌مرتبط: فناوری نوآوری

a/118981 :کد

معاون دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان:

مرکز رشد زیست فناور در زنجان راه‌اندازی می‌شود

  چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۱:۳۳
تعداد بازدید : ۲۸۵   
 تحلیل ایران -مرکز رشد زیست فناور در زنجان راه‌اندازی می‌شود

معاون دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان با تأکید بر ایجاد تعادل بین علوم پایه و مباحث کاربردی گفت: مرکز رشد زیست فناور در زنجان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران از زنجان، حسین فضلی در جشنواره اختراعات و ابتکارات رویش سبلان اظهار داشت: تلاش داریم ارتباط صنعت و دانشگاه گسترش بیشتری یابد و در این بین ترکیب مسائل علوم پایه با مباحث کاربردی از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان به دنبال ایجاد تعادل بین علوم پایه و بخش‌های کاربردی است، ابراز کرد: پارک علم و فناوری در این دانشگاه مستقر است و شرکت‌های فناور را می‌پذیرد.

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان با اشاره به استقرار 16 شرکت دانش‌‌بنیان در پارک علم و فناوری این دانشگاه بیان کرد: 54 واحد فناور در این مرکز مشغول فعالیت هستند و نشان می‌دهد که شاخه‌های جدید به روی تولید علم و ثروت ایجاد شده است.

وی به آغاز همکاری بین دانشگاه علوم پایه و دانشگاه علوم پزشکی اشاره کرد و گفت: به زودی مرکز رشد زیست‌ فناور با ترکیب این دو حوزه راه‌اندازی می‌شود.

غلامحسین جمیلی، رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان نیز در این جشنواره اظهار داشت: مجوز تأسیس هفتمین صندوق غیرانتفاعی و پژوهشی حمایت از ایده‌ها و استعدادهای خاص به همت اتاق بازرگانی و دانشگاه علوم پزشکی اخذ شده است.

وی ابراز کرد: صندوق غیرانتفاعی و پژوهشی حمایت از ایده‌ها به زودی در زنجان راه‌اندازی می‌شود تا برای پشتیبانی از ایده‌های خلاقانه و نوآورانه و تجاری‌سازی ابداعات برای تولید ثروت مورد استفاده قرار گیرد.

منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :