موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست کاشت نهال

a/119734 :کد

معاون منابع طبیعی استان زنجان:

۳۰۰ هزار اصله نهال در استان زنجان آماده توزیع است

  ﺳﻪشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۹:۱۱
تعداد بازدید : ۲۸۲   
 تحلیل ایران -۳۰۰ هزار اصله نهال در استان زنجان آماده توزیع است

معاون منابع طبیعی استان زنجان گفت: در هفته منابع طبیعی امسال ۲۱ گونه نهال به تعداد ۳۰۰ هزار اصله تهیه شده و آماده توزیع است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران از زنجان، بهروز گنج‌خانلو در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امسال 21 گونه نهال برای توزیع در هفته منابع طبیعی در نهالستان زنجان آماده شده است.

وی تعداد نهال‌های آماده توزیع در استان زنجان را بیش از 300 هزار اصله برشمرد و گفت: برخی از این گونه‌ها مانند زبان گنجشک و اقاقیا برای توسعه فضای سبز توسط شهرداری یا سایر ادارات خریداری می‌شوند.

معاون فنی منابع طبیعی استان زنجان با اشاره به اینکه در استان زنجان استقبال خوبی از گونه‌های چوب‌ده می‌شود، ابراز کرد: این استان یکی از قطب‌های گونه‌های سلولزی مانند صنوبر است و سالانه 200 هزار اصله از این نوع تهیه و توزیع می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برخی از نهال‌های تولید شده به درختان مثمر مانند پسته، بادام و سنجد اختصاص دارد، بیان کرد: برخی از نهال‌ها نیز برای توسعه و غنی‌سازی جنگل‌ها کاشت می‌شوند که شامل گونه‌هایی مانند زالزالک و اُرس می‌شوند.

گنج‌خانلو خاطرنشان کرد: سهم هر شهرستان از دریافت نهال‌های ویژه هفته منابع طبیعی مشخص شده و متقاضیان با اخذ حواله از ادارات منابع طبیعی شهرستان می‌توانند نهال‌های خود را از نهالستان کوشکن دریافت کنند.

وی توسعه فضای سبز را اهداف اصلی در راستا توزیع نهال عنوان کرد و افزود: کسانی که نهال‌ها را به شکل عمده دریافت می‌کنند در حوزه کاشت نیز مورد پایش این اداره قرار می‌گیرند.

معاون فنی منابع طبیعی استان زنجان با اشاره به اینکه برخی از پروژه‌ها مانند بذرکاری، نهال‌کاری، کپه‌کاری و احیا و اصلاح مراتع محدود به زمان خاصی هستند، تصریح کرد: اگر اعتبارات به موقع تخصیص نیابد اجرای این پروژه‌ها با مشکل مواجه می‌شود.

منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :