موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست منابع طبیعی

a/122131 :کد

منابع طبیعی:

فعالیت ۱۲ اکیپ برای جلوگیری از تخریب منابع طبیعی استان زنجان

  دوشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۰:۳۷
تعداد بازدید : ۲۳۵   
 تحلیل ایران -فعالیت ۱۲ اکیپ برای جلوگیری از تخریب منابع طبیعی استان زنجان

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی زنجان از فعالیت گشت‌های ویژه نوروزی برای جلوگیری از تخریب منابع طبیعی خبر داد و گفت: ۵ هزار نایلون و بروشورهای "همیار طبیعت باشیم" در روز طبیعت توزیع می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران از زنجان، منصور خسروی در گفت‌وگو با خبرنگاران در زنجان اظهار داشت: 12 اکیپ چهار نفره نیروهای یگان حفاظت در سطح استان زنجان در نوروز امسال مشغول گشت‌زنی هستند و از بروز هر گونه تخلف شامل تخریب مراتع، شخم بی‌رویه و تصرف اراضی ملی حفاظت می‌کنند.

وی در مورد برنامه‌های ویژه روز طبیعت به منظور فرهنگسازی برای حفظ منابع طبیعی ابراز کرد: در این روز 5 هزار نایلون برای جمع‌آوری زباله‌ها در بین مردم و طبیعت‌گردان توزیع می‌شود.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان توزیع بروشورهای "همیار طبیعت باشیم" را از دیگر برنامه‌های 13 فروردین ماه عنوان کرد و افزود: تراکت‌های حاوی توصیه‌های ایمنی برای روز سیزده به در نیز در بین مردم توزیع می‌شود.

وی بیان کرد: در روز 13 فروردین ماه بذر بادام کوهی به همراه نحوه کاشت این بذر در بین مسافران و افرادی که عازم طبیعت هستند، توزیع می‌شود.

خسروی به مردم توصیه کرد: از کندن بوته‌ها، شکستن درختان و کندن نهال‌ها خودداری کرده و از ایجاد آتش در مراتع و کنار درختان بپرهیزند و در صورت افروختن آتش، هنگام ترک محل از خاموش شدن آن اطمینان حاصل کنند.

وی خاطرنشان کرد: شماره 1504 در اختیار همشهریان قرار گرفته تا با مشاهده هرگونه تخریب و آتش‌سوزی در طبیعت موضوع را به مرکز امداد جنگل و مراتع اطلاع دهند.

به گزارش تسنیم؛ پرهیز از آسیب به پوشش گیاهی و حیات وحش، خودداری از آلوده کردن رودخانه‌ها و آبهای جاری، استفاده کمتر از ظروف پلاستیکی و یک بار مصرف و نیز عدم رهاسازی زباله در طبیعت از توصیه‌های مهم مسئولان منابع طبیعی به مردم و طبیعت‌گردان است.

منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :