موضوعات ‌مرتبط: سیاسی اقتصاد مقاومتی

a/124423 :کد

صمدی:

راهکار محقق شدن اقتصاد مقاومتی، مدیریت کارآمد و انقلابی است

  شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۶ — ۰۹:۴۸
تعداد بازدید : ۲۵۲   
 تحلیل ایران -راهکار محقق شدن اقتصاد مقاومتی، مدیریت کارآمد و انقلابی است

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان زنجان: مدیریت کارآمد و انقلابی راهکار محقق شدن اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران از زنجان، روح‌الله صمدی در گفت‌وگو با خبرنگاران در زنجان با اشاره به اینکه حل مسائل و مشکلات اقتصادی چند سالی است که مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار دارد، اظهار کرد: به هر دلیل این تاکیدات و درخواست‌ها از طرف قوای مسؤول مانند مجریه و مقننه تامین نمی‌شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تحریم‌های اعمال شده بر ضد کشور ما در حوزه اقتصاد است، اضافه کرد: باید مستحضر بود، که تامین رفاه و معیشت نسبی مردم برای یک زندگی آبرومندانه لازم است که داشتن اقتصاد پویا در آن تاثیرگذار است.

دبیر حزب مؤتلفه استان زنجان با تاکید بر دغدغه مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد و تامین معیشت مردم تصریح کرد: ایشان ضمن شناسایی مشکل برای آن راه‌حل هم ارائه کرده‌اند که اقتصاد مقاومتی و دستورالعمل‌ و افق‌ها و راهکارها هم در آن مطرح شده است.

صمدی راهکار محقق شدن اقتصاد مقاومتی و حل مشکلات موجود در این حوزه را مدیریت کارآمد و انقلابی دانست و ادامه داد: مشکلات موجود در حوزه اقتصاد موجب شده است که طی دو سال پیاپی موضوع اشتغال به عنوان شعار سال انتخاب شود.

وی با سنگین توصیف کردن مشکلات موجود در حوزه اقتصاد برای مقام معظم رهبری افزود: واقعیت این است که درصد بهره‌مندی ایران از منابع خدادادی بیشتر از درصد جمعیت آن است از این رو مشکلات موجود نباید در کشور ما وجود داشته باشد.

دبیر حزب مؤتلفه استان زنجان مشارکت مردم در انتخابات را از راهکارهای کمک به بهبود اوضاع اعلام و تاکید کرد: درست انتخاب کردن در انتخابات که منجر به انتخاب افراد توانمند می‌شود، می‌تواند به اجرای درست برنامه‌های اقتصادی کمک کند.

صمدی دغدغه‌مندی مسؤولان را در مورد معیشت مردم مورد تاکید قرار دارد و گفت: توجه به این مهم منجر به برنامه‌ریزی و تحقق سایر افق‌های پیش‌رو خواهد شد.

وی با اشاره به گنجانده شدن برنامه‌های اقتصادی در برنامه‌های رئیس جمهور افزود: شرایط موجود از جمله فرمایشات مقام معظم رهبری بیانگر این است که این برنامه موفق نبوده، لذا مقام معظم رهبری بر مطالبه‌گری خود و مردم در این حوزه را مورد  تاکید قرار داده‌اند.

دبیر حزب موتلفه استان زنجان آمار اقتصادی ارائه شده توسط مسؤولان را غیرواقعی دانست و ادامه داد: در برخی از مواقع، غیرواقعی بودن این آمار توسط خود کارگزاران دولت هم مورد تایید قرار می‌گیرد.

صمدی قوه مجریه را قوه مسؤول در حوزه اقتصاد به لحاظ در اختیار داشتن بودجه اعلام و تاکید کرد: این قوه، نقش اصلی را در حوزه برنامه‌ریزی برای اقتصاد، تولید و اشتغال حول محور اقتصاد مقاومتی دارد.

منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :