موضوعات ‌مرتبط: ورزشی ورزش بانوان

a/124430 :کد

ورزش زنجان:

۲ مدال آسیایی؛ حاصل تلاش بانوی کماندار زنجانی

  شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۰:۱۷
تعداد بازدید : ۲۶۴   
 تحلیل ایران -۲ مدال آسیایی؛ حاصل تلاش بانوی کماندار زنجانی

«پریسا براتچی» کماندار زنجانی اعزامی به رقابت‌های کاپ آسیایی تایلند، موفق به کسب ۲ مدال طلا و برنز شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران منطقه زنجان، رقابت‌های تیراندازی با کمان کاپ آسیا (کامپوند و ریکرو) با حضور 270 کماندار در قالب 27 کشور در سه بخش انفرادی، میکس و تیمی به مدت چهار روز به میزبانی تایلند برگزار شد که در سومین روز این رقابت‌ها تیم ایران موفق به کسب مدال در بخش انفرادی و میکس بخش کامپوند شد.

 

پریسا براتچی به همراه فرشته قربانی، دو ورزشکار زنجانی اعزامی به این رقابت‌ها در بخش کامپوند بودند که فرشته قربانی در دیدار دوم خود نتیجه را به حریف واگذار کرد و از دور مسابقات کنار رفت، اما پریسا براتچی عملکرد بهتری داشت. این ورزشکار با استراحت در دور اول، در مرحله یک شانزدهم نهایی مقابل کمانداری از چین پیروز شد.

 

وی در ادامه و در مرحله یک هشتم نهایی در دیدار با کماندار هندی با تیر طلایی پیروز و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. براتچی در این مرحله مقابل کماندار چین‌تایپه قرار گرفت و با برتری 143 بر 141 به نیمه‌نهایی صعود کرد. این بانوی شایسته زنجانی در ادامه مقابل نماینده هند هم پیروز شد و به فینال راه پیدا کرد و در بازی فینال با نتیجه 146 بر 143 مقابل نماینده فیلیپین پیروز شد و مدال طلای بخش انفرادی این مسابقات را به دست آورد.

 

در ادامه این رقابت‌ها و در بخش میکس که تیم کامپوند ایران با ترکیب اسماعیل عبادی و پریسا براتچی به مصاف حریفان خود رفت، ابتدا با حساب 153 بر 137 از سد چین گذشت، تیم فیلیپین نیز در دیدار دوم با حساب 151 بر 149 مغلوب ایران شد، اما شکست در برابر تیم میکس چین تایپه، نماینده ایران را راهی دیدار رده‌بندی کرد و در این مرحله پیروزی 151 بر 145 مقابل روسیه باعث شد تا مدال برنز این بخش نیز از آن تیم ایران و نماینده زنجان شود.

 

به گزارش ایسنا، پریسا براتچی با کسب مدال طلای انفرادی و مدال برنز میکس تیراندازی با کمان، اولین مدال آسیایی را برای ورزش زنجان در سال جدید به ارمغان آورد تا ورزش زنجان در سال جدید گام بلندی برای کسب موفقیت بردارد. البته با توجه به حضور پریسا براتچی و فرشته قربانی از زنجان به همراه افسانه شفیغی از اصفهان در بخش تیمی چهارمین روز این رقابت‌ها، امکان افزایش این مدال‌های برای ورزش زنجان وجود دارد.

 

گفتنی است، این مسابقات به منزله کسب جواز حضور در رقابت‌های جهانی ورشو لهستان بود که هر چهار سال یک بار برگزار شده و مخصوص رشته‌هایی است که در المپیک حضور ندارند، لذا براتچی را باید اولین بانوی زنجانی دانست که توانسته است جواز حضور در رقابت‌های برون‌مرزی را کسب کند. مهدی محمدی از شهرستان خرم‌دره نیز یکی دیگر از ورزشکاران استان در رشته ووشو است که حضورش در مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی در باکو مسجل شده است.

منبع: ایسنا

                               

تیراندازی با کمان     مسابقات     زنجان            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :