موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی حوزه کشاورزی

a/124607 :کد

حسین جعفری:

تجهیزات کشاورزی برای کنترل برداشت آب در استان زنجان مجهز نیست

  ﺳﻪشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶ — ۰۹:۱۳
تعداد بازدید : ۲۶۳   
 تحلیل ایران -تجهیزات کشاورزی برای کنترل برداشت آب در استان زنجان مجهز نیست

مدیر جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به اینکه تجهیزات کشاورزی برای کنترل برداشت آب در استان زنجان مجهز نیست، گفت: اراضی کشاورزی برای صرفه‌جویی در مصرف آب به سیستم‌های نوین آبیاری مجهز می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیل ایران از زنجان، حسین جعفری در جلسه ستاد حفاظت از منابع آب استان زنجان با اشاره به مسدود کردن چاه‌های غیرمجاز در استان زنجان اظهار داشت: در وزارت جهاد کشاورزی انسداد چاه‌های غیرمجاز و جلوگیری از اضافه برداشت‌ها مورد بحث قرار گرفته است.

وی به تعداد چاه‌های مجاز و غیرمجاز در استان زنجان اشاره و عنوان کرد: در استان زنجان به تعداد چاه‌های مجاز٬ چاه غیرمجاز نیز داریم که باید در برابر این مصرف غیر‌مجاز برنامه‌ریزی شود.

مدیر جهاد کشاورزی استان زنجان عنوان کرد: سیستم‌های آبیاری کشاورزی باید توسعه پیدا کند و آبیاری کشاورزی در استان زنجان مجهز نیست و آب‌های زیرزمینی کنترل و محدودیتی ندارد و باید از استفاده نادرست آنان جلوگیری شود.

وی به میزان مصرف سالانه سفره آب‌های زیرزمینی اشاره و تصریح کرد: سالانه 50 میلیون متر‌مکعب سفره آب زیر زمینی مصرف می‌شود.

جعفری ابراز کرد: پوشش گیاهی و جنگل‌ها در حفظ و ذخیره آب نقش بسزایی دارند و سالانه 2 هزار متر مکعب در هر هکتار آب ذخیره می‌شود که 200 میلیون متر مکعب توسط جنگل ذخیره می‌شود.

وی به همکاری دستگاه‌های اجرایی در حوزه افزایش پوشش گیاهی در استان زنجان اشاره و ابراز کرد: در حوزه برنامه ریزی باید همکاری‌های لازم برای افزایش پوشش گیاهی و حفظ و ذخیره آب انجام شود.

منبع: تسنیم

                               

جهادکشاورزی     نوین آبیاری     زنجان            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :