موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/100006 :کد

0

سخنان ولید المعلم درباره حمله به ارتش سوریه

  یکشنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۵ — ۰۱:۵۵
تعداد بازدید : ۲۴۶   
 تحلیل ایران -سخنان ولید المعلم درباره حمله به ارتش سوریه

وزیر خارجه سوریه در مجمع عمومی سازمان ملل اعلام کرد که حمله آمریکا به مواضع ارتش سوریه در دیرالزور خود دلیلی بر همدستی آمریکا با داعش است.

وزیر خارجه سوریه در مجمع عمومی سازمان ملل اعلام کرد که حمله آمریکا به مواضع ارتش سوریه در دیرالزور خود دلیلی بر همدستی آمریکا با داعش است.
 

به گزارش تحلیل ایران ، ولید المعلم عصر امروز(شنبه) در جلسه مجمع عمومی سازمان ملل متحد با بیان اینکه  حمله آمریکایی ها عمدی بود افزود: حمله هوایی آمریکا به ارتش سوریه در دیرالزور خود دلیلی بر همدستی واشنگتن با داعش است.


وزیر امور خارجه سوریه با تاکید بر اینکه «ما در سوریه به نیابت از جهانیان با تروریسم مبارزه می کنیم»، گفت: دلایل محکمی وجود دارد که نشان می دهد جنایات وحشتناک به دست کسانی صورت می گیرد که آنها را «معارضان میارونه» می خوانند و جنایت‎های مشابه داعش انجام می‏‌دهند.


وی با بیان اینکه این ملت سوریه هستند که بهای تروریسم را با ریخته شدن خون و نابودی زندگی و اقتصادشان می پردازند خاطرنشان کرد: کشورهای مانند روسیه و ایران و مقاومت لبنان در تقویت مقاومت سوری ها نقش مهمی دارند و ما در مبارزه با تروریسم تا آزادسازی وجب به وجب اراضی کشورمان می جنگیم.


المعلم افزود: در حل بحران سوریه ابتدا باید قانون اساسی جدید تدوین و سپس انتخابات پارلمانی بر مبنای این قانون جدید برگزار شود.


وی گفت: ما از همان سال 2011 اعلام کردیم که برای حل بحران باید دو مسیر را دنبال کرد: مبارزه با تروریست‌ها و برگزاری مذاکرات سوری-سوری. بار دیگر بر تعهد خود به مذاکرات مورد حمایت سازمان ملل در ژنو تأکید می‌کنیم.


وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: اسرائیل با دخالت نظامی مستقیما از گروه های تروریستی در جنوب سوریه حمایت می‎کند.  اسرائیل با زرادخانه هسته ای و سیاست‎های خصمانه خود منطقه را تهدید می کند.


وزیر خارجه سوریه همچنین تجاوز ترکیه به خاک کشورش را محکوم کرد و خواستار خروج فوری نیروهای ترکیه شد.


العالم نوشت : ولید المعلم تاکید کرد که برای هرگونه عملیات ضد تروریستی در سوریه باید با دمشق هماهنگی‎های لازم انجام شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :