موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی قاچاق

a/100032 :کد

0

راهکاری برای جلوگیری از ورود کالای قاچاق

  یکشنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۵ — ۰۶:۰۱
تعداد بازدید : ۲۸۶   
 تحلیل ایران -راهکاری برای جلوگیری از ورود کالای قاچاق

مبارزه با قاچاق کالا و فساد در هیچ کجای دنیا به صفر نرسیده از این رو باید گمرگ را به زیرساخت های سیستمی مجهز کنیم.

 

 عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: مبارزه با قاچاق کالا و فساد در هیچ کجای دنیا به صفر نرسیده از این رو باید گمرگ را به زیرساخت های سیستمی مجهز کنیم.

 
 

به گزارش تحلیل ایران، محمد حسینی در خصوص قاچاق کالا و مضرات آن گفت: قاچاق کالا باعث کاهش منابع درآمدی تولیدات داخلی کشور شده که مسئله ای حیاتی برای اقتصاد کشور است از این رو مبارزه با قاچاق باید سرلوحه برنامه های مجلس، دولت و نظام باشد. به گفته وی برای مبارزه با قاچاق کالا نباید به دنبال بنکداری های کوچک و واحدهای صنفی بود بلکه باید ابتدا مبادی ورودی کالا به کشور را کنترل کرد.
 
وی با بیان اینکه برای کنترل مبادی ورودی کالا باید سیستم های مجهز و به روز بازرسی را در گمرک ایجاد کرد، افزود: متاسفانه هنوز در برخی بنادر کشور، تجهیزات ایکس ری برای کنترل بار کامیون وجود ندارد و کامیونی که وارد کشور می شود؛ محتوای داخل آنها  مشخص نیست. میزان نوشت: سیستم گمرگ کشور باید با کدهای جهانی به روز شود و راهکار و منابع لازم این کار باید در برنامه ششم توسعه بیاید و طرحی در خصوص تجارت الکترونیکی به نام ای سی کدهای جهانی نیز باید اجرایی شود تا شیوه کنترل کالاهای ورودی باید ازحالت سنتی و دستی خارج شده و به تکنولوژی روز مجهز شود .
 
وی با بیان اینکه قاچاق در بخش نساجی ، پوشاک و لوازم خانگی بیشترین آسیب را به تولید داخلی وارد می‌کند، تاکید کرد: امیدوارم با تمرکز جدی‌تر بر اقلام اصلی و با مشارکت همه دستگاهها و بخش های مرتبط، شاهد کاهش چشمگیر قاچاق کالا در کشور باشیم. حسینی با تأکید بر اینکه مقابله با قاچاق تنها از طریق برخوردهای انتظامی و امنیتی با فروشندگان کالاهای قاچاق امکانپذیر نیست، تصریح کرد: باید گلوگاه‌ها و کانون‌های اصلی واردات کالای قاچاق شناسایی و از طریق اقدامات پیشگیرانه و انسداد این گلوگاهها، با پدیده شوم قاچاق مقابله شود.

 

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :