موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی صنعت ، معدن ، تجارت

a/100041 :کد

0

ایتالیا در صدد احیای روابط خود با ایران

  یکشنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۵ — ۰۷:۵۹
تعداد بازدید : ۳۲۹   
 تحلیل ایران -ایتالیا در صدد احیای روابط خود با ایران

نیروی دریایی ایتالیا پهلو گرفتن یک ناو خود در بندرعباس را در چارچوب تلاش برای از سرگیری ' روابط تاریخی و عالی ' بین این نیرو و نیروی دریایی ایران دانست.

 

 نیروی دریایی ایتالیا پهلو گرفتن یک ناو خود در بندرعباس را در چارچوب تلاش برای از سرگیری ' روابط تاریخی و عالی ' بین این نیرو و نیروی دریایی ایران دانست.

 

به گزارش تحلیل ایران، این ناو ایتالیایی روزشنبه در ساحل جنوبی ایران در بندرعباس پهلوگرفت و نخستین دیدار رسمی یک شناور نیروی دریایی غرب از این کشور طی چند سال صورت گرفت.نیروی دریایی ایتالیا گفته است ناو پاسور یورو که نام خود را از بادی گرفته که از افریقای شمالی در امتداد مدیترانه می وزد در حال انجام بخشی از یک ماموریت اتحادیه اروپا علیه دزدی دریایی است.این دیدار برای از سرگیری بخشی از ' روابط تاریخی و عالی ' بین دو نیرو صورت گرفته است. این نیرو در صفحه توییتر خود عکسی را چاپ کرده که تصویر یک دختر بچه ایرانی را در حال تقدیم گل به یک افسر ایتالیایی در بندرعباس نشان می دهد.


ایرنا به نقل از  آسوشیتدپرس نوشت: آخرین بار که یک شناور نیروی دریایی ایتالیا از ایران دیدار کرد آوریل سال 2001 بود که ناو ' برساگلیر ' در ساحل این کشور پهلو گرفت. ناو یورو در گذشته نیز در سال 1999 از ایران دیدار کرده بود. این درحالی است که نیروهای ایرانی طی یک سال گذشته سلسله برخوردهایی با شناورهای نیروی دریایی امریکا در خلیج فارس داشتند. ایران ده ملوان امریکایی را در ماه ژانویه پس از ورود به آبهای آن به طور موقت توقیف کرد. پس از توافق هسته ای با قدرت های جهان که منجر به لغو تحریم ها علیه ایران شد، مناسبات تهران با غرب رو به بهبود گذاشته است.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :