موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/100145 :کد

0

تشدید امنیت مرزی مصر با غرق شدن مهاجران

  یکشنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۵ — ۱۹:۲۲
تعداد بازدید : ۲۱۵   
 تحلیل ایران -تشدید امنیت مرزی مصر با غرق شدن مهاجران

عبدالفتاح سیسی رئیس جمهوری مصر، پس از واژگونی قایق مهاجران در دریای مدیترانه و کشته شدن بیش از ۱۶۰ مهاجر عمدتا مصری، دستور تنگ تر شدن حلقه امنیت مرزی در کشورش را صادر کرد.

 

عبدالفتاح سیسی رئیس جمهوری مصر، پس از واژگونی قایق مهاجران در دریای مدیترانه و کشته شدن بیش از 160 مهاجر عمدتا مصری، دستور تنگ تر شدن حلقه امنیت مرزی در کشورش را صادر کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران،امروز (یکشنبه) خبرگزاری آسوشیتدپرس از قاهره، اعلا یوسف سخنگوی ریاست جمهوری مصر اعلام کرد که ژنرال سیسی همچنین دستور داده است که مسببان این فاجعه به میز محاکمه کشانده شوند. 


یک لنج حامل مهاجران عمدتا مصری چهارشنبه هفته گذشته در نزدیکی شهر ساحلی رزتای مصر غرق شد. 


دست کم 162 جسد در پی واژگونی این لنج از آب گرفته شد و 160 سرنشین دیگر آن نیز نجات یافتند. 


ایرنا نوشت: در همین حال، آژانس مرزی اتحادیه اروپا موسوم به فرانتکس اعلام کرد که بیش از 12 هزار مهاجر از ژانویه تا سپتامبر سال جاری میلادی (دی 1394 تا شهریور سال جاری) از مصر وارد ایتالیا شده اند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته میلادی هفت هزار نفر بود. 


سیل عظیم مهاجران و آوارگان که بخشی از آن به دلیل بحران سوریه رقم خورد٬ در نیمه دوم سال گذشته به ویژه در مسیر بالکان به اوج خود رسید و پس از بسته شدن این مسیر، مسیر شمال آفریقا و عمدتا از لیبی به جزیره لامپودوزای ایتالیا مجددا توسط قاچاقچیان انسان پرازدحام شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :