موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حج و زیارت

a/100148 :کد

0

پیگیر حقوقی فاجعه منا هستیم

  یکشنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۵ — ۲۰:۱۱
تعداد بازدید : ۱۷۱   
 تحلیل ایران -پیگیر حقوقی فاجعه منا هستیم

معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه ایران با اشاره به پیگیری حقوقی فاجعه منا، گفت: گزارش پیگیری‌های وزارت امور خارجه در نهمین جلسه ستاد بزرگداشت شهدای منا ارائه شد.

 

معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه ایران با اشاره به پیگیری حقوقی فاجعه منا، گفت: گزارش پیگیری‌های وزارت امور خارجه در نهمین جلسه ستاد بزرگداشت شهدای منا ارائه شد.


به گزارش تحلیل ایران، حسن قشقاوی در پایان این جلسه افزود: بعد از جلسات متعدد با وکلا در داخل و خارج کشور راه‌های خوبی برای اخذ وکیل از برخی کشورهای اروپایی، کشورهای منطقه و حتی از عربستان سعودی برای پیگیری در محاکم قضایی جستجو شد.
 
وی گفت: این هفته نیز هیات های وزارت امور خارجه برای پیگیری حقوقی موضوع عازم اروپا و منطقه هستند.
 
معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه با اشاره به سفر هیات های قضایی سایر کشورها به ایران و رایزنی های انجام شده مسئولان قضایی و دادستانی کل کشور با این هیات ها افزود: همه نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در سایر کشورها در زمینه  پیگیری فاجعه منا با وکلای حوزه های خود مشورت و صحبت کرده اند و گزارش های مکتوب نمایندگی ها نیز دریافت شده است.
 
آقای قشقاوی گفت: ان شاء الله اگر حاصل مذاکرات هیات های ما با کشورهای دیگر به نتیجه برسد می توانیم امیدوار باشیم پیگیری ها قضایی فاجعه منا به نتیجه برسد.
 
خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما نوشت: معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه ادامه داد: البته با برخی وکلا صحبت اولیه نیز انجام شده و مقدمات، شروط متقابل و نحوه پرداخت هزینه‌های حق الوکاله نیز بررسی شده است.
 
وی تاکید کرد: پیگیری فاجعه منا روندی است که تا نتیجه نهایی حاصل نشود نمی‌توان وعده غیر واقعی داد اما تاکید می‌شود که وزارت امور خارجه هر چه را در توان دارد با همکاری دادستانی کل کشور، بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت و بنیاد شهید و سایر نهادهای دست اندرکار مصروف احقاق حقوق بازماندگان فاجعه منا خواهد کرد. 
 
 
نهمین جلسه ستاد بزرگداشت شهدای منا به منظور جمع بندی عملکرد دستگاه های اجرایی عضو این ستاد امروز به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و اعضای این ستاد در محل ستاد مرکزی بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :