موضوعات ‌مرتبط: سیاسی تروریست

a/100167 :کد

0

تروریستها ساکنین حلب را گروگان گرفته‌اند

  دوشنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۵ — ۰۰:۱۴
تعداد بازدید : ۲۱۱   
 تحلیل ایران -تروریستها ساکنین حلب را گروگان گرفته‌اند

نمایندۀ روسیه در سازمان ملل گفت گروه‌های تروریستی بیش از ۲۰۰هزار نفر از ساکنان شهر حلب در شمال سوریه را به گروگان گرفته‌اند.

نمایندۀ روسیه در سازمان ملل گفت گروه‌های تروریستی بیش از ۲۰۰هزار نفر از ساکنان شهر حلب در شمال سوریه را به گروگان گرفته‌اند.

 

به گزارش تحلیل ایران به‌نقل از پرس تی‌وی، ویتالی چورکین، روز یکشنبه در نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل با هدف بررسی بحران سوریه گفت: «بیش از 200 هزار نفر از ساکنان حلب، گروگان جبهه النصره و گروه‌های متحد آن هستند».


وی در پاسخ به انتقادات آمریکا، فرانسه و بریتانیا از ادامۀ حملات هوایی به حلب گفت در این شهر حدود 3 هزار و 500 معارض مسلح مستقر هستند که بیش از 2 هزار نفر از آنان را تروریست‌های گروه جبهه النصره تشکیل می‌دهند؛ این تروریست‌ها از غیرنظامیان به‌عنوان سپر انسانی استفاده و به مناطق مسکونی در بخش‌های تحت کنترل ارتش سوریه حمله می‌کنند.


چورکین گفت تروریست‌ها تسلیحات سنگین و تانک در اختیار دارند و از این تسلیحات علیه غیرنظامیان استفاده می‌کنند. آنها این تسلیحات را از کشورهایی که مخالف رژیم حاکم سوریه هستند، دریافت کرده‌اند.


وی همچنین با رد اظهارات مقامات آمریکایی، گروه‌های تروریستی را مهمترین مانع ارسال کمک‌های بشردوستانه به حلب عنوان کرد.


چورکین همچنین آمریکا را به پایبند نبودن به تعهداتش در قبال توافق آتش‌بس سوریه متهم کرد و گفت: «طرف آمریکایی نتوانست بر گروه‌هایی که از آنها حمایت می‌کند، تأثیر گذارد و این گروه‌ها را از تروریست‌ها تفکیک و موقعیت آنها را مشخص کند».


نمایندۀ روسیه در سازمان ملل با رد اظهارات سامانتا پاور، نمایندۀ آمریکا در سازمان ملل، گفت همۀ طرف‌ها باید تمایل خود را برای برقراری صلح در سوریه اثبات کنند.


وی تصریح کرد: «آتش‌بس تنها براساس همکاری جمعی حاصل می‌شود. این ما نیستیم که باید چیزی را به کسی ثابت کنیم. ما باید مشاهده کنیم که تمایلی از سوی آمریکا برای تفکیک معارضان از جبهه النصره وجود دارد، در غیر این صورت ظن ما دربارۀ اینکه آمریکایی‌ها تلاش دارند تا از معارضان به‌عنوان سپری برای حفظ النصره استفاده کنند، قوی‌تر خواهد شد».


نمایندۀ آمریکا در سازمان ملل در این نشست روسیه را متهم به پایبند نبودن به توافق آتش‌بس در سوریه کرده بود.


پاور مدعی شد: «چیزی که روسیه از آن حمایت می‌کند و انجام می‌دهد، (اقدام) ضدتروریسم نیست، این اقدامات وحشی‌گری است».


تسنیم نوشت: وی همچنین ادعا کرد: «روسیه و اسد به‌جای صلح، جنگ راه می‌اندازند. روسیه و اسد به‌جای ارسال کمک‌های بشردوستانه به غیرنظامیان، کاروان‌های حامل کمک‌ها، بیمارستان‌ها و افرادی را که در تلاش برای کمک به زنده نگه‌داشتن مردم هستند، بمباران می‌کنند».

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :