موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/100188 :کد

0

مدرسه پادشاه عربستانی در اتریش بسته شد

  دوشنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۵ — ۰۳:۱۰
تعداد بازدید : ۲۷۷   
 تحلیل ایران -مدرسه پادشاه عربستانی در اتریش بسته شد

دادگاه عالی وین روز یکشنبه با انتشار حکمی مجوز فعالیت مدرسه پادشاهی عربستان در پایتخت اتریش را ابطال و دستور به بسته شدن آن داد.

دادگاه عالی وین روز یکشنبه با انتشار حکمی مجوز فعالیت مدرسه پادشاهی عربستان در پایتخت اتریش را ابطال و دستور به بسته شدن آن داد.

 

به گزارش تحلیل ایران، به نقل از روزنامه پرسه، در این حکم آمده است که در این مدرسه کتاب های درسی در اختیار دانش آموزان قرار می گرفت که از نظر آموزشی و اصول آموزشی، فصل بی شماری از آنها نقض ارزش های اساسی اتریش و دقیقاً بر خلاف آموزش های مدنی بود.


دادگاه اعلام کرده است که دانش آموزان این مدرسه می توانند بدون امتحان وارد مدارس دیگر شوند و در آنجا ادامه تحصیل دهند. همزمان با اعلام این خبر عربستان سعودی حکم دادگاه عالی وین را به بسته شدن مدرسه اش ناروا خواند و اعلام کرد که حتماً این موضوع را در دادگاه اداری فدرال مطرح و نسبت به این تصمیم شکایت خواهد کرد.

 

با این وجود دادگاه عالی وین اعلام کرده است که عربستان می تواند درخواست تجدید نظر به این حکم دهد.


ایرنا نوشت : روزنامه اتریشی پرسه گزارش داده است که دادگاه از سال 2015 تحقیقات خود را نسبت به تدریس کتاب های مدرسه عربستانی که تناقض با سیاست های آموزشی کشور داشته را آغاز کرد که در پایان حکم به تعطیل شدن مدرسه داد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :