موضوعات ‌مرتبط: فناوری فناوری های نوین

a/100303 :کد

0

فناوری جدید کره‌شمالی برای ارسال ماهواره به مدار زمین

  دوشنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۵ — ۱۷:۲۲
تعداد بازدید : ۲۷۳   
 تحلیل ایران -فناوری جدید کره‌شمالی برای ارسال ماهواره به مدار زمین

کره شمالی از تولید یک موتور موشک جدید خبر داد که می‌تواند به این کشور در پرتاب ماهواره به مدارهای بالاتر و حتی موشکهای هسته‌ای به فواصل دورتر کمک کند.

کره شمالی از تولید یک موتور موشک جدید خبر داد که می‌تواند به این کشور در پرتاب ماهواره به مدارهای بالاتر و حتی موشکهای هسته‌ای به فواصل دورتر کمک کند.

 


به گزارش تحلیل ایران ، خبرگزاری رسمی کره شمالی هفته گذشته از آزمایش نوع جدیدی از موتور پر قدرت یک موشک حامل برای پرتاب ماهواره زمین‌ثابت خبر داد.


ماهواره های زمین‌ثابت در مدارهای کروی در ارتفاع 36 هزار کیلومتری خط استوای زمین قرار می‌گیرند و اغلب برای ارتباطات، هواشناسی و کاربردهای نظارتی مورد استفاده هستند.


ایسنا نوشت:البته بسیاری از ناظران بین‌المللی معتقدند که برنامه فضایی کره شمالی به منظور ساخت فناوری‌هایی برای موشک‌های بالستیک دوربرد است. چنین سلاح‌هایی می‌توانند بمب‌های هسته‌ای را به نقاط دور حمل کنند.


به گفته محققان، این موتور جدید که نمونه‌های پیشین بزرگتر است، باعث ارتقای موشک‌های نظامی و غیرنظامی کره شمالی شده است.


مقامات کره شمالی مدعی هستند که موتور جدید قادر به تولید 80 تن نیرو است که اگر حقیقت داشته باشد،‌حدود 2.5 برابر بیشتر از میزان تولید شده توسط موتور مورد استفاده در موشک "نودانگ" این کشور است. این موشک حدود 30 نیرو تولید کرده و برد آن 1300 کیلومتر است.


کره شمالی پیش از این از چهار موتور نودانگ برای نیروبخشی به پرتابگر ماهواره "اونها" به مدار در سال‌های 2012 و 2016 استفاده کرده بود.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :