موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی حوزه دولت

a/10032 :کد

0

دولت باعث عدم اجرای سند توسعه بخش تعاون شد

  یکشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۴ — ۲۲:۳۹
تعداد بازدید : ۲۴۷   
 تحلیل ایران -دولت باعث عدم اجرای سند توسعه بخش تعاون شد

رئیس اتاق تعاون بابیان اینکه مقاومت‌های دولت باعث شد که سند توسعه بخش تعاون اجرا نشود،گفت: دولت برخلاف شعارهای که در خصوص واگذاری امور به بخش خصوصی مقاومت‌های زیادی را از طرف برخی مسئولان صورت می‌دهد

رئیس اتاق تعاون با بیان اینکه مقاومت‌های دولت باعث شد که سند توسعه بخش تعاون اجرا نشود، گفت: دولت برخلاف شعارهای که در خصوص واگذاری امور به بخش خصوصی مقاومت‌های زیادی را از طرف برخی مسئولان صورت می‌دهد.
به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار تسنیم، بهمن عبداللهی در نشست مشترک اتاق‌های بازرگانی اصناف و تعاون ایران گفت: امروز یک میلیارد نفر از جمعیت جهان در قالب تعاونی‌ها کار می‌کنند و 2.6 میلیون تعاونی در دنیا داریم.
وی درباره گردش مالی تعاونی‌ها در دنیا اظهار کرد: در ایالات متحده تعاونی‌ها دارای 700 میلیارد دلار گردش مالی هستند که این رقم در انگلیس 400 میلیارد و در آلمان 300 میلیارد دلار است که نقش مهمی در اقتصاد کشور‌های خود دارند.
عبداللهی تصریح کرد: در اقتصاد کشور ما به تعاونی‌ها و بخش خصوصی تأکید شده است اما توجه لازم برایی حضور آنها در این عرصه فراهم نشده و نسبت به برنامه‌ها و احکام فاصله قابل توجهی دارند.
رئیس اتاق تعاون در خصوص دلایل تشکیل دبیرخانه مشترک بین سه اتاق گفت: به طور معمول 90 درصد امور اتاق‌های اصناف، بازرگانی و تعاون با یکدیگر همپوشانی دارد که با هماهنگی‌ها در این دبیرخانه می‌توانیم مسئولیت‌ها و مأموریت‌های خود را به نحو بهتری انجام دهیم.
وی تأکید کرد: بهترین قالب برای پیگیری امور تشکیل دبیرخانه‌ای بود تا بتوانیم تا با تعامل یکدیگر پیگیری‌های بخش خصوصی را از بخش دولتی داشته باشیم.
این مقام مسئول با بیان اینکه مهم‌ترین مشکل اقتصاد کشور دولتی بودن آن است، تأکید کرد: دولت علی‌رغم این‌که شعارهایی در باره خصوصی‌سازی می‌دهد خیلی علاقه‌ای به واگذاری امور ندارد و مقاومت‌های زیادی از سمت برخی مسئولان دولتی صورت می‌گیرد.
وی یادآور شد: همین مقاومت‌ها بود که باعث شد سند توسعه بخش تعاون اجرا نشود.
این مقام مسئول بخش تعاون کشور در پایان گفت: برای این‌که بتوانیم امور خود را پیگیری کنیم این دبیرخانه فعالیت‌های هماهنگ و مشترکی انجام خواهد داد و امیدوار به حل مسائل بخش خصوصی از این طریق هستیم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :