موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/100323 :کد

0

کشته شدن ۱۰ نیروی امنیتی در حملات امروز ترکیه

  دوشنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۵ — ۲۱:۰۹
تعداد بازدید : ۲۶۶   
 تحلیل ایران -کشته شدن ۱۰ نیروی امنیتی در حملات امروز ترکیه

به گزارش رسانه‌های محلی، در دو حملۀ جداگانه در مناطق جنوب شرقی ترکیه، دست‌کم ۱۰ تن از نیروهای امنیتی این کشور کشته شده‌اند.

به گزارش رسانه‌های محلی، در دو حملۀ جداگانه در مناطق جنوب شرقی ترکیه، دست‌کم 10 تن از نیروهای امنیتی این کشور کشته شده‌اند.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری دولتی آناتولی ترکیه، روز دوشنبه بر اثر انفجار یک بمب کنار جاده‌ای در استان ماردین، 2 سرباز و 2 نیروی امنیتی محلی کشته و 6 تن دیگر زخمی شدند.


این گزارش می‌افزاید این بمب در مسیر خودروی حامل نیروهای امنیتی منفجر شد. مقامات محلی شبه‌نظامیان حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) را عامل این انفجار خوانده و عملیات جستجو برای یافتن عاملان آن را آغاز کرده‌اند.


همچنین خبرگزاری دوغان ترکیه گزارش داد، در درگیری میان سربازان ترکیه و شبه‌نظامیان پ‌ک‌ک در بزرگراهی در شهر اولودره در استان شیرناک و نزدیک مرزهای عراق، 6 سرباز ترک کشته شدند.


پرس تی وی نوشت: در این درگیری همچنین یک سرباز نیروهای دولتی زخمی شد. از تیر 1394 و در پی شکست توافق آتش‌بس دو ساله میان دولت ترکیه و پ‌ک‌ک، درگیری میان دو طرف به ویژه در مناطق کردنشین جنوب شرق این کشور تشدید شده‌است. بنا بر آمار خبرگزاری دولتی آناتولی، در این مدت دست‌کم 600 نیروی امنیتی ترکیه و بیش از 7 هزار عضو پ‌ک‌ک، کشته شده‌اند.


این در حالی است که فعالان حقوق بشر و احزاب سیاسی طرفدار کردهای ترکیه می‌گویند در این سرکوب‌ها، شمار زیادی از غیرنظامیان نیز کشته شده‌اند.


پ‌ک‌ک از سال 1984 برای خودمختاری مناطق کُردنشین با دولت مرکزی ترکیه در حال جنگ است؛ آنکارا پ‌ک‌‎ک را یک سازمان تروریستی می‌داند. تاکنون ده‌ها هزار نفر در درگیری‌های میان دولت ترکیه و شبه‌نظامیان پ‌ک‌ک کشته شده‌اند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :