موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/100367 :کد

0

کویت همکاری اطلاعاتی با رژیم صهیونیستی را تکذیب کرد

  ﺳﻪشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۵ — ۰۳:۴۷
تعداد بازدید : ۳۱۲   
 تحلیل ایران -کویت همکاری اطلاعاتی با رژیم صهیونیستی را تکذیب کرد

وزیر خارجه و معاون اول نخست‌وزیر کویت ادعای یک روزنامه صهیونیستی درباره همکاری اطلاعاتی میان کشورش و رژیم صهیونیستی را تکذیب کرد.

وزیر خارجه و معاون اول نخست‌وزیر کویت ادعای یک روزنامه صهیونیستی درباره همکاری اطلاعاتی میان کشورش و رژیم صهیونیستی را تکذیب کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران ، به نقل از خبرگزاری رسمی کویت، شیخ صباح خالد الحمد هر گونه همکاری اطلاعاتی میان کویت و رژیم صهیونیستی را تکذیب کرد.


شیخ صباح در پاسخ به سوال یکی از نمایندگان پارلمان کویت درباره خبر اخیر یک روزنامه صهیونیستی مبنی بر همکاری اطلاعاتی میان کویت و اسرائیل اعلام کرد که این خبر کاملا بی‌پایه و اساس است و چنین اتفاقی نیافتاده و هرگز نخواهد افتاد.


وی افزود، شیخ جابر احمد الجابر الصباح، امیر فقید کویت سخن مشهوری در این زمینه داشت و گفته بود که کویت آخرین کشور عربی خواهد بود که اقدام به عاد‌ی‌سازی روابط با اسرائیل می کند و امروز هم این کشور به این موضع امیر فقید خود پایبند است.


شیخ صباح اعلام کرد که موضع کشور کویت در قبال منازعه عربی ـ اسرائیلی مبتنی بر موضع کلی جهان عرب در قبال این مسأله است و به تمامی امور مربوط به آن پایبند است و در همین راستا از شورای امنیت می‌خواهد که با عمل به مسئولیت‌های خود، رژیم صهیونیستی را برای اجرای قطعنامه‌های بین‌المللی منجر به دستیابی ملت فلسطین به حقوق سیاسی بحق خود و به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین در این سرزمین تحت فشار قرار دهد.


ایسنا نوشت : وی افزود، سفرهای برخی مقامات کویتی به فلسطین در گذشته به خاطر ریاست این کشور بر اجلاس سران عرب در آن زمان بود و مقامات کویتی به نمایندگی از کشورهای عضو اتحادیه عرب و به منظور اعلام حمایت از تشکیلات خودگردان فلسطین به اراضی فلسطینی سفر کردند. این هیأت سعی در اعلام همبستگی با طرف فلسطینی در مقابل اقدامات رژیم صهیونیستی را داشت و با هماهنگی تشکیلات خودگردان و اردن که مسئولیت نظارت بر مسجد الاقصی را داشت، به اراضی فلسطینی سفر کرده بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :