موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/100388 :کد

0

تشریح جلسه کمیته موارد خاص کمیسیون قضایی

  ﺳﻪشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۵ — ۰۷:۱۸
تعداد بازدید : ۲۳۲   
 تحلیل ایران -تشریح جلسه کمیته موارد خاص کمیسیون قضایی

احتمالا لایحه مذکور سه شنبه در صحن کمیسیون مربوطه رای‌گیری می‌شود.

 

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس با بیان اینکه لایحه حذف مجازات اعدام مجرمان مواد مخدر در کمیته موارد خاص بررسی شد، گفت: احتمالا لایحه مذکور سه شنبه در صحن کمیسیون مربوطه رای‌گیری می‌شود.
 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خانه ملت، حسن نوروزی  با اشاره به جلسه کمیته موارد خاص در کمیسیون قضایی مجلس، گفت: کارشناسان دانشگاه، مرکز مبارزه مواد مخدر، سازمان زندان‌ها و نیروی انتظامی و... در جلسه امروز کمیته موارد خاص حضور داشتند که درخصوص مجازات جایگزین در حوزه مواد مخدر بحث و بررسی صورت گرفت و بررسی دقیق‌تر آن به روزهای آتی موکول شد.

 
نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید بررسی شود مجازات اعدام برای چه میزان مواد مخدر اعمال شود و  مجازات اعدام فقط برای موارد خاص باندی و محاربه‌ای در نظر گرفته شود.انتظار داریم حقوقدانان کشور در این زمینه با کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس همراهی کنند تا بتوان مجازات‌های جایگزنی به جای مجازات اعدام در نظر گرفت.
 
سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس در پایان خبر داد: بررسی لایحه حذف مجازات اعدام مجرمان مواد مخدر تقریبا به پایان رسیده است و احتمالا لایحه مذکور فردا؛ سه شنبه 6 مهرماه در صحن کمیسیون مربوطه رای‌گیری می‌شود و پس از آن به صحن علنی مجلس ارسال خواهد شد.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :