موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی دستگاه قضایی

a/100415 :کد

0

توسعه ارتباطات قضایی، لازمه تقویت روابط سیاسی و اقتصادی است

  ﺳﻪشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۵ — ۱۱:۰۰
تعداد بازدید : ۲۷۸   
 تحلیل ایران -توسعه ارتباطات قضایی، لازمه تقویت روابط سیاسی و اقتصادی است

حجت الاسلام و المسلمین منتظری گفت: لازمه تقویت روابط سیاسی و اقتصادی، توسعه ارتباطات قضایی است.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری گفت: لازمه تقویت روابط سیاسی و اقتصادی، توسعه ارتباطات قضایی است.
 
به گزارش تحلیل ایران، حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشورمان در دیدار با دادستان کل عمان گفت: لازمه تقویت روابط سیاسی و اقتصادی توسعه ارتباطات قضایی است.

وی افزود: ما انتظار داریم ارتباطات دو کشور برای سایر کشورهای همسایه الگو باشد.

دادستان کل کشور تصریح کرد: ما در کشور بیش از ۴۵۰ دادستان داریم و یکی از وظایف دادستان کل کشور نظارت بر مجموعه دادستان‌ها و دادستانی و نظارت بر حقوق عامه است تا هرگونه تعدی را پیگیری و تعقیب کند.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری تصریح کرد: همچنین در شوراهای متعددی از جمله امنیتی سیاسی اقتصادی و آنچه که مرتبط با حقوق جامعه است دادستان کل کشور عضویت دارد. دادستان کل می‌تواند در خصوص احکامی که مغایر قوانین شرعی و قانونی است مراتب را به رییس قوه قضاییه اعلام کند.

 وی افزود: دادستان کل در مواردی که دعاوی بین المللی مطرح باشد موظف است آن را از طریق محامع بین المللی پیگیری کند.

دادستان کل کشور ادامه داد: آشنایی کشور دوست و همسایه ما از نظام قضایی جمهوری اسلامی ایران موجب می‌شود ما بتوانیم تبادل نظر و تجربیات بیشتری را داشته باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری افزود: ما در داخل کشور با جرایم و آسیب‌هایی مواجهیم که این آسیب‌ها متاسفانه دامن گیر سایر کشورها نیز است و این امر نیازمند تعامل و همکاری است.

دادستان کل کشور با بیان اینکه یکی از بزگترین آسیب‌هایی که کشور ما و جهان را تهدید می‌کند، مسئله مواد مخدر است، اظهارکرد: همسایگی کشور ما با کشور افغانستان که بیش از ۹۵ درصد مواد مخدر را تولید می‌کند برای ما مشکل بزرگی است. متاسفانه کشور ما به لحاظ موقعیت جغرافیایی محل ترانزیت مواد مخدر از افغانستان و حتی کشورهای اروپایی است. ما در راه مبارزه با این بلای خانمان سوز  شهدای بسیاری را داده‌ایم، ولی متاسفانه کشورهایی که هدف هستند در راستای مبارزه با مواد مخدر همکاری لازم را با ایران نداشته و ما را به لحاظ اجرای قانون در راه مبارزه با مواد مخدر مثلا مجازات اعدام در این جرایم محکوم و مرتب علیه ایران بیانیه صادر می‌کنند.

وی تصریح کرد: از جمله آسیب‌های جدی که نه تنها ایران بلکه بشریت و دنیای اسلام را مورد هدف قرار داده، مسئله فضای مجازی و کشاندن جوانان به سمت جرایمی است که با شرف انسانی در تضاد است.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری با بیان اینکه ایران برای مبارزه با این امر گام های بزرگی برداشته و در دادستانی کل کشور معاونتی مخصوص رصد همین فضاها داریم، خطاب به دادستان مالزی گفت: ما اعتقاد راسخ داریم و به نظر می‌رسد شما نیز معتقد باشید که دنیای اسلام مواجه به تهدیدات جهانی خصوصا آمریکا است و رژیم صهیونیستی تلاش می‌کند دنیای اسلام را دچار تفرقه و جدایی کند و ما متاسفانه می‌بینیم که آنها چگونه میان کشورهای اسلامی تفرقه افکنی می‌کنند.

میزان نوشت: دادستان کل کشور با اشاره به تهدیدات استکبار جهانی برای جهان اسلام خاطرنشان کرد: شرایط این چنینی در دنیای اسلام و تکالیف شرعی و انسانی ما را موظف می‌کند دست اتحاد و هماهنگی و همکاری بیشتری را فارغ از اختلافات  سیاسی و مذهبی داشته باشیم و در مقابل دنیای کفر بایستیم تا دنیای اسلام به سمت همگرایی و وحدت برود.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :