موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/100433 :کد

0

بررسی شورای عالی امنیت ملی در مورد موضوع FATF

  ﺳﻪشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۵ — ۱۲:۲۴
تعداد بازدید : ۱۸۴   
 تحلیل ایران -بررسی شورای عالی امنیت ملی در مورد موضوع FATF

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکری با بیان اینکه شورای عالی امنیت ملی موضوعی FATF را بررسی می‌کند گفت:‌ اگر لازم باشد کمیسیون اقتصادی می‌تواند وزیر را دعوت کرده و از وی سوال کند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکری با بیان اینکه شورای عالی امنیت ملی موضوعی FATF را بررسی می‌کند گفت:‌ اگر لازم باشد کمیسیون اقتصادی می‌تواند وزیر را دعوت کرده و از وی سوال کند.

 


به گزارش تحلیل ایران، عباس گودرزی در تذکری با استناد به ماده 111 آیین نامه داخلی مجلس گفت: مجلس نهاد تصمیم گیر و تصمیم ساز است . انتظار است که در موضوعات کشور که وزیر به مجلس می‌آید به گونه‌ای پیش برویم که خروجی داشته باشد؛ در حالی که مدتی باب شده فقط وزرا می‌آیند و گزارش می‌دهند.


وی افزود:‌ آقای وزیر در مورد گروه‌های تروریستی می‌گویند ما قائل نیستیم که خط مقاومت را تروریست بنامند. بنده به ایشان می‌گویم مگر شما تصمیم خواهید گرفت؟ امروز ما هستیم که تصمیم می‌گیریم اگر امضاء کردیم فردا آنها برای ما تصمیم می‌گیرند.


نماینده مردم بروجرد تصریح کرد: آگر FATF امضا شد باید به این نکته توجه داشته باشیم که آیا نگاه آنها با ما در موضوع تروریسم یکی است؟ ببینید در یمن چگونه نسل کشی می‌کنند. انواع جنایت‌ها را کرده‌اند بعد ما حرکتی کنیم که ما را از لیست سیاه خارج کنند؟


این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: کجا آمریکا قابل اعتماد بوده که ما الان وارد این بازی‌ها شویم؟ بنده تقاضا می‌کنم که مجلس ورود کرده و در این موضوع طرح یا لایحه‌ای را در دستور کار قرار دهند.


 ایسنا نوشت: مسعود پزشکیان که ریاست جلسه را بر عهده داشت، در پاسخ به این تذکر گفت:‌ جمع بندی آقای لاریجانی اگر اجرایی شود خواسته‌های شما محقق می‌شود. البته کمیسیون اقتصادی می‌تواند در صورتی که لازم باشد دعوت کرده و سوال کند.


نایب رئیس مجلس خاطر نشان کرد: شورای عالی امنیت ملی موضوع را پیگیری می‌کند و نظر رهبری هم بر تمام اینها ثاقب است.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :