موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/100487 :کد

0

واشنگتن با تهدیداتش بانکها را می‌ترساند

  ﺳﻪشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۵ — ۲۳:۴۶
تعداد بازدید : ۲۳۲   
 تحلیل ایران -واشنگتن با تهدیداتش بانکها را می‌ترساند

رئیس‌کل بانک مرکزی ایران در واکنش به اظهارات وزیر انرژی آمریکا گفت که آمریکا با تهدیداتش بانک‌ها را می‌ترساند و همچنین تعهداتی که دولت آمریکا در برجام به‌عهده گرفته هنوز ناتمام مانده است.

رئیس‌کل بانک مرکزی ایران در واکنش به اظهارات وزیر انرژی آمریکا گفت که آمریکا با تهدیداتش بانک‌ها را می‌ترساند و همچنین تعهداتی که دولت آمریکا در برجام به‌عهده گرفته هنوز ناتمام مانده است.

 

به گزارش تحلیل ایران ، رئیس‌کل بانک مرکزی ایران ادعاهای وزیر انرژی آمریکا در خصوص اجرای کامل تعهدات واشنگتن در برجام را رد کرد و گفت: رفتار آمریکایی‌ها شفاف نیست.


«ولی‌الله سیف» امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در وین در واکنش به اظهارات دیروز «ارنست مونیز»، وزیر انرژی آمریکا در نشست مطبوعاتی در وین که گفته بود آمریکا کلیه تعهدات خود را درباره برجام انجام داده است، گفت: واقعیت این است که این ادعای طرف آمریکایی درست نیست و تعهداتی که دولت آمریکا در برجام به‌عهده گرفته هنوز ناتمام مانده است و رفتار طرف آمریکایی، رفتار شفافی نیست.


وی افزود: آمریکا از یک طرف این ادعا را مطرح می‌کند که بانک‌ها می‌توانند با ایران کار کنند اما بلافاصله تهدیداتی را اعلام و نگرانی‌های جدیدی را ایجاد می‌کند و بانک‌ها را می‌ترساند.


سیف تصریح کرد: قبل از تحریم مأموران دولت آمریکا با سفر به کشورهای مختلف، بانک‌ها را رسماً و مورد به مورد تهدید می‌کردند که "اگر با ایران همکاری کنید مجازات‌های سختی را در پیش خواهید داشت" و الآن انتظار دارند که با یک بیانیه ساده همه چیز حل شود اما نه‌تنها همین کار را نیز نمی‌کنند بلکه با بیانیه‌هایشان و اظهاراتشان تهدیداتی هم را مطرح می‌کنند.


رئیس‌کل بانک مرکزی تأکید کرد: دولت آمریکا باید نسبت به ایفای تعهدات خود پایبند باشد.


تسنیم نوشنت: آقای سیف همچنین در پاسخ به این سؤال که آیا در سفر دوروزه‌اش به اتریش، موفقیت‌هایی در خصوص ارتباطات بیشتر بانک‌های ایرانی با بانک‌های بزرگ اتریش حاصل خواهد شد یانه، گفت: ظرفیت‌های خوبی از نظر همکاری‌های اقتصادی بین ایران و اتریش وجود دارد که به‌علت عدم وجود رابطه بانکی مناسب، تاکنون عملیاتی نشده و فکر می‌کنم با تصمیمی که مسئولین اتریش دارند و دیداری که امروز با وزیر دارایی و رییس بانک مرکزی اتریش داشتم، این عزم وجود دارد که در آینده نزدیک این اهداف محقق شود.


                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :