موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بین الملل

a/10049 :کد

0

ظرفیت کمپ های معتادین تا پایان شهریور به ۵۹۰۰ نفرمی رسد

  دوشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۴ — ۰۲:۴۱
تعداد بازدید : ۳۲۷   
 تحلیل ایران -ظرفیت کمپ های معتادین تا پایان شهریور به ۵۹۰۰ نفرمی رسد

تا آخر شهریور ماه ظرفیت فعال کمپ های بازپروری معتادین شهر تهران به ۵۹۰۰ نفر افزایش می یابد که این مکان ها در مدت سه تا شش ماه وظیفه نگه داری و درمان معتادین را برعهده دارند.

 تا آخر شهریور ماه ظرفیت فعال کمپ های بازپروری معتادین شهر تهران به 5900 نفر افزایش می یابد که این مکان ها در مدت سه تا شش ماه وظیفه نگه داری و درمان معتادین را برعهده دارند.

به گزارش تحلیل ایران، سید حسین هاشمی در حاشیه نشست قرارگاه ساماندهی آسیب های اجتماعی استان تهران در جمع خبرنگاران افزود : در ابتدای دولت یازدهم در کمپ های استان تهران تنها ظرفیت پذیرش 550 معتاد وجود داشت که پس از روندی دو ساله اکنون این ظرفیت به سه هزار نفر در قالب سه مرکز تجهیز شده بازپروری افزایش یافته است. 
وی تصریح کرد: فاز اول کمپ فشافویه واقع در شهرستان ری با ظرفیتی بالغ بر شش هزار نفر آماده نگه داری محکومین مواد مخدر است که امیدواریم بتوانیم بخشی از معتادان متجاهر (آشکار ) را نیز در این کمپ اسکان دهیم. 
استاندار تهران با تاکید بر این که افزایش ظرفیت سه هزار نفری برای نگهداری و درمان معتادین کارتن خواب در دستور کار استانداری تهران است ، افزود: خوشبختانه شهرداری تهران در ارتباط با جمع آوری و اسکان معتادین متجاهر همکاری و تعامل خوبی با ستاد مبارزه با مواد مخدر استان دارد. 
هاشمی با اشاره به برگزاری نخستین جلسه قرارگاه ساماندهی آسیب های اجتماعی استان تهران اظهار کرد: این قرارگاه تشکیل شده تا تمام دستگاه ها و سازمان های مرتبط با آسیب های اجتماعی با داشتن حداکثر هماهنگی بر اساس قانون به انجام وظیفه بپردازند. 
وی با بیان اینکه برگزاری جلسه ای به این شکل در سطح استان بی نظیر بود خاطر نشان کرد: همدلی و هماهنگی خوبی بین نمایندگان دستگاه های حاضر در این نشست وجود داشت و امیدواریم این همکاری در جلسات آتی ادامه یابد. 
استاندار تهران ابراز امیدواری کرد بحث متکدیان شهر تهران در جلسه آتی این قرارگاه که با حضور نماینده قوه قضاییه برگزار می شود مورد بررسی قرار گیرد. 
هاشمی با اشاره به اقدامات مناسب پلیس تهران در زمینه جمع آوری معتادان تاکید کرد: ظرفیت نگهداری معتادان مهمترین مشکل در بحث برخورد با این آسیب اجتماعی بود که امیدواریم با تمهیدات درنظر گرفته شده تا یک ماه آینده، چهره تهران از این منظر بهبود یابد. 
وی با بیان این که برآوردها بیشترین آمار معتادین متجاهر را 15 هزار نفر ارزیابی می کند،گفت: نزدیک به 70 درصد این معتادین از سایر نقاط کشور به تهران آمده اند که با انتقال و بازگشت این افراد به شهرهای خود، نگهداری و درمان معتادین تهرانی با سهولت بیشتری انجام می شود. 
استاندار تهران ابراز امیدواری کرد با همکاری مردم و خیرین، روزی برسد که حتا شاهد حضور یک معتاد در شهر تهران نباشیم.

منبع:ایرنا

                               

تهران     هاشمی     اعتیاد     کمپین        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :