موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/100506 :کد

0

ایران به ادعاهای بی اساس امارات و بحرین پاسخ داد

  چهارشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۵ — ۰۲:۲۵
تعداد بازدید : ۲۸۳   
 تحلیل ایران -ایران به ادعاهای بی اساس امارات و بحرین پاسخ داد

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل ادعاهای وزیر خارجه امارات در مجمع عمومی سازمان ملل متحد را مضحک و بی اساس ازسوی کشوری خواند که جنگنده هایش هر روزغیرنظامیان بی گناه یمن را بمباران می کنند.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل ادعاهای وزیر خارجه امارات در مجمع عمومی سازمان ملل متحد را مضحک و بی اساس ازسوی کشوری خواند که جنگنده هایش هر روزغیرنظامیان بی گناه یمن را بمباران می کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، آقای عباس یزدانی دبیراول نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل طی سخنانی درمجمع عمومی این سازمان گفت: یک مقام از کشوری که جنگنده هایش هر روز مردم غیرنظامی بی گناه یمن را بمباران می کند، ایران را به دخالت در امور داخلی کشورها متهم می کند.


وی این ادعاها را مضحک و ریاکارانه خواند و افزود : کشوری که دهه های متمادی خاک خود را به منبعی برای صدور اندیشه افراطی تکفیری تبدیل کرده با استفاده از تریبون سازمان ملل، ایران را به تلاش برای بی ثبات کردن منطقه متهم می کند!


یزدانی درخصوص اظهارات وزیرخارجه امارات درباره جزایرایرانی گفت: این مقام اماراتی بار دیگر با بیان سخنان بی اساس، تمامیت ارضی ایران راهدف قرار داده و نسبت به سه جزیره ایرانی ادعاهایی مطرح کرده است و افزود که ایران همواره این ادعاهای نادرست را رد کرده و بازهم تکرار می کند که این جزایر بخشی از خاک ایران بوده و برای همیشه بخشی از آن باقی خواهد ماند و تکرار اینگونه ادعاها نخواهد توانست آنها را از سرزمین ما جدا سازد.


عضو نمایندگی کشورمان درادامه با اشاره به همصدایی وزیرخارجه امارات با نخست وزیر رژیم صهیونیستی این اتفاق را تصادفی ندانسته و اظهار داشت که امارات و رژیم صهیونیستی به همراه تعدادی از شرکایشان در منطقه خلیج فارس با یکدیگر وارد ائتلافی شده اند که نتیجه آن خیانت به مردم فلسطین خواهد بود.


وی همچنین درپاسخ به ادعای وزیرخارجه بحرین مبنی بردخالت ایران در امور داخلی آن کشور گفت که این ادعای وزیر خارجه بحرین نیزدروغی آشکار است چرا که کمیسیون مستقل تحقیق که ازسوی دولت بحرین دراین خصوص تشکیل شده بود درگزارش خود تصریح کرده است که مدارک ارائه شده ازسوی دولت بحرین این ادعاها را تأیید نمی کند.


یزدانی در واکنش به سخنان وزیر خارجه بحرین درباره حادثه منا اظهار داشت که در این حادثه تلخ 464 نفر از حجاج ایرانی جان خود را از دست دادند و دولت عربستان تا کنون حاضر به ارائه گزارشی در باره دلایل بروز این فاجعه نشده است.


عضو نمایندگی ایران در ادامه با اشاره به این که اینگونه حوادث تلخ درمراسم حج بارها اتفاق افتاده و ضروری است که در این خصوص اقدامات مؤثری صورت گیرد، افزود: درخواست مشروع ما انجام تحقیقات جامع، شفاف و مستقل از سوی کمیته ای متشکل از کشورهایی است که شهروندانشان دراین حادثه جان خود را از دست داده اند.


ایرنا نوشت :وی درپایان ضمن مردود دانستن کاربرد نام جعلی خلیج عربی به جای خلیج فارس توسط برخی از کشورهای عرب منطقه افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره خواستار روابط دوستانه با همسایگان خود درمنطقه خلیج فارس بوده و آمادگی خود را برای انجام گفتگو برای برطرف کردن سوء تفاهم ها و برقراری مجدد دوستی میان ملت ها اعلام می نماید.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :