موضوعات ‌مرتبط: سیاسی حوادث

a/100524 :کد

0

قربانیان کشتی واژگون شده مصری به ۲۰۴ نفر رسید

  چهارشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۵ — ۰۴:۳۲
تعداد بازدید : ۲۳۸   
 تحلیل ایران -قربانیان کشتی واژگون شده مصری به ۲۰۴ نفر رسید

تعداد قربانیان کشتی واژگون شده مهاجران در آب های شمال مصر با از آب گرفتن جسد ۳۳پناهجوی دیگر، به ۲۰۴ نفر افزایش یافت.

تعداد قربانیان کشتی واژگون شده مهاجران در آب های شمال مصر با از آب گرفتن جسد 33پناهجوی دیگر، به 204 نفر افزایش یافت.

 

به گزارش تحلیل ایران،  به نقل از علی عبدالستار رئیس مرکز و شهر مطوبس در کفر الشیخ (دلتای نیل و محل عزیمت کشتی) امروز با خارج کردن کشتی واژگون شده حامل این مهاجران اجساد 33مهاجر دیگر در داخل کشتی پیدا شد که به این ترتیب آمار قربانیان این سانحه به 204 تن افزایش یافت.


وی افزود: تاکنون هویت 6 تن از این قربانیان جدید مشخص و توسط خانواد هایشان تایید شده است. در بین قربانیان یک کودک چهارساله نیز به چشم می خورد.


امار رسمی اعلام شده پیش از این حاکی از نجات دادن 164 تن از سرنشینان این کشتی بود.
شاهدان عینی از جمله ماهیگیران محلی قبلا گفته بودند که کشتی در محدوده 12کیلومتری ساحل شهر رشید از آب بیرون کشیده شده است.


به نظر می رسد این مسافران در محدوده ای در داخل کشتی که مخصوص حمل ماهی های صید شده است، بوده اند. قاچاقچیان مسافران غیرقانونی را در این اتاقک پنهان می کنند تا به مقصد مورد نظر برسانند.


خبرگزاری رسمی مصر پیشتر اعلام کرده بود، این کشتی 600 مسافر مصری و آفریقایی را حمل می کرد ؛ گزارش منابع دیگر این رقم را 350 نفر اعلام کرده بود.


سواحل مصریکی از مناطق اصلی قاچاق مسافر غیرقانونی به مقصد اروپا است.
سرهنگ محمد سمیر سخنگوی ارتش مصر پیش از این از 12عملیات دستگیری مهاجران غیرقانونی( با مجموع دو هزار مسافر) به مقصداروپا در سه ماه اخیر خبر داده بود.


مصر تمامی اشکال قاچاق انسان ها را بر اساس قانون مبارزه با قاچاق سال 2010 (قانون شماره 64) غیرقانونی دانسته است. در این قانون تصریح شده است که برای چنین جرائمی مجازات های بین 3 تا 15 سال زندان همراه با جریمه های نقدی اعمال می شود.


ایرنا نوشت : مجلس مصر در حال کار روی به روز کردن قوانین موجود به منظور شمول «مجازات های بازدارنده» بر علیه قاچاق انسان است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :