موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی دولت

a/100541 :کد

0

ضرر ۱۲میلیارد تومانی، از سوءمدیریت رئیس‌ دولت قبل

  چهارشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۵ — ۰۷:۵۴
تعداد بازدید : ۲۷۱   
 تحلیل ایران -ضرر ۱۲میلیارد تومانی، از سوءمدیریت رئیس‌ دولت قبل

طبق اعلام رئیس دیوان محاسبات، رئیس دولت سابق ضرر مالی ۱۲ هزار میلیارد تومانی به کشور تحمیل کرده است.

 

یک عضو هیأت رئیسه فراکسیون شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصاد و انضباط مالی تاکید کرد که طبق اعلام رئیس دیوان محاسبات، رئیس دولت سابق ضرر مالی 12 هزار میلیارد تومانی به کشور تحمیل کرده است.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، بهروز بنیادی اظهار کرد: رئیس دیوان محاسبات در جلسه‌ای با فراکسیون شفاف سازی و سالم‌سازی اقتصاد و انضباط مالی از تخلف مالی ۴۸ هزار میلیارد تومانی دولت سابق سخن گفت که ۱۲ هزار میلیارد تومان آن مربوط به شخص رئیس دولت است این تخلف مالی ناشی از سوء مدیریت دولت سابق در انجام برخی پروژه‌هاست. به طور مثال دولت پلی ساخته که باید طول عمر آن 10 سال باشد اما بعد از دو سال آن پل از بین رفته است که این یک آسیب و ضرر مالی به کشور است.

ایسنا نوشت: این عضو فراکسیون تاکید کرد: این تخلف به این معنا نیست که آن فرد پول برداشته  و اختلاس کرده است بلکه سوء‌مدیریت در پروژه های مختلف باعث وارد شدن خسارات به کشور و بیت المال شده است. از این رو بررسی‌های دیوان محاسبات حکایت از آن دارد که سوء مدیریت دولت سابق ضرر مالی ۴۸ هزار میلیارد تومانی به کشور وارد شده است که از این میزان ۱۲ هزار میلیارد تومان آن ناشی از تصمیمات اشتباه شخص رئیس جمهور سابق است.

بنیادی ‌سوءمدیریت در پروژه های مسکن مهر را نمونه‌ای از ضرر مالی به کشور دانست و گفت: مثلا دادن اختیار به فلان استاندار و انجام کاری باعث وارد شدن ضرر مالی به کشور شده که بررسی‌های دیوان محاسبات نشان می‌دهد که ضرر مالی ناشی از سوء مدیریت دولت سابق به کشور ۴۸ هزار میلیارد تومان است. عضو هیأت رئیسه  فراکسیون شفاف سازی و سالم‌سازی اقتصاد و انضباط مالی تاکید کرد که این فراکسیون پیگیری‌های لازم را از دیوان محاسبات برای بررسی جزئیات این پرونده در احکام صادره انجام خواهد داد.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :