موضوعات ‌مرتبط: سیاسی داخلی

a/100621 :کد

0

امنیت باید با اخلاق همراه باشد

  چهارشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۵ — ۱۷:۴۶
تعداد بازدید : ۱۹۱   
 تحلیل ایران -امنیت باید با اخلاق همراه باشد

یکی از مراجع تقلیدگفت:امنیت بایدبامعنویت،اخلاق،ایمان وتعهدهمراه باشد،چراکه نیروی انتظامی درکشورهای مختلف دنیاوجوددارندامامعنویت،اخلاق،ایمان وتعهدازویژگی‌های نیروی انتظامی ایران اسلامی است.

یکی از مراجع تقلید گفت: امنیت باید با معنویت، اخلاق، ایمان و تعهد همراه باشد، چراکه نیروی انتظامی در کشورهای مختلف دنیا وجود دارند اما معنویت، اخلاق، ایمان و تعهد از ویژگی‌های نیروی انتظامی ایران اسلامی است.

 

به گزارش تحلیل ایران، آیت‌الله حسین نوری همدانی عصر امروز در دیدار سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی که در دفتر این مرجع تقلید انجام شد، با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی رسالت‌های مهمی را بر عهده دارد، اظهار کرد: افرادی که مسؤولیت دارند باید در راستای امنیت مالی، فکری و حقوقی جامعه اسلامی تلاش کنند.

 

وی از تلاش‌های نیروی انتظامی برای تامین امنیت مردم نظام اسلامی توسط نیروی انتظامی یاد کرد و افزود: مردم جامعه به برکت فعالیت‌های نیروی انتظامی به راحتی امور مختلف زندگی خود را سپری می‌کنند، به همین علت فعالیت نیروی انتظامی اهمیت بسیاری دارد.

 

این مرجع تقلید با بیان اینکه خداوند متعال برای فعالیت‌های نیروی انتظامی پاداش مطلوبی را مورد نظر دارد، تصریح کرد: امنیت باید با معنویت، اخلاق، ایمان و تعهد همراه باشد، چراکه نیروی انتظامی در کشورهای مختلف دنیا وجود دارند، اما معنویت، اخلاق، ایمان و تعهد از ویژگی‌های نیروی انتظامی ایران اسلامی است.

 

وی رعایت عدالت اجتماعی را از اولویت‌های جامعه اسلامی برشمرد و عنوان کرد: هر فردی نسبت به خداوند متعال حقوق مشخصی را بر عهده دارد که باید برای ادای این حق تلاش کند.

 

آیت‌الله نوری همدانی با تاکید بر اینکه هر فردی نسبت به فرد دیگری حقوق مشخصی را بر عهده دارد، مطرح کرد: اگر قوانین اسلامی در جامعه به صورت درست پیاده‌سازی شود، مشکل فقر در جامعه ریشه‌کن می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه برخی از آمارهای ارائه شده در سطح جامعه نگران‌کننده است، اظهار کرد: تعجیل مردم در رسیدن به مقصدها آمار تصادفات را به صورت قابل توجهی افزایش داده است، چراکه طی یک دوره کوتاه مدت 800 نفر در جاده‌ها جان خود را از دست داده‌اند.

 

فارس نوشت:این استاد برجسته حوزه از ذخایر معنوی نظام اسلامی یاد کرد و ادامه داد: ترویج آموزه‌های اخلاقی در میان مردم باید مورد توجه نیروی انتظامی قرار گیرد، چراکه این آموزه‌ها مردم را به سمت رعایت قوانین جامعه هدایت می‌کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :