موضوعات ‌مرتبط: سیاسی داخلی

a/100630 :کد

0

وزارت ارشاد نسبت به ارزش‌ها بی‌تفاوت است

  چهارشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۵ — ۱۹:۳۸
تعداد بازدید : ۱۹۲   
 تحلیل ایران -وزارت ارشاد نسبت به ارزش‌ها بی‌تفاوت است

یکی ازمراجع تقلیدگفت:وزارت ارشاددلسوزمباحث مذهبی نیست ونسبت به ارزش‌هابی‌تفاوت است،درحالی که این مجموعه بایدآگاه باشدکه اگراین ارزش‌هاکمرنگ شوددرمقابل دشمن نمی‌توانیم ازسلاح‌های برترخوداستفاده کنیم.

یکی از مراجع تقلید گفت: وزارت ارشاد دلسوز مباحث مذهبی نیست و نسبت به ارزش‌ها بی‌تفاوت است، درحالی که این مجموعه باید آگاه باشد که اگر این ارزش‌ها کمرنگ شود در مقابل دشمن نمی‌توانیم از سلاح‌های برتر خود استفاده کنیم.

 

به گزارش تحلیل ایران، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی عصر امروز در دیدار با سردار حسین اشتری که در دفتر این مرجع تقلید انجام شد، با بیان اینکه مردم نسبت به نیروی انتظامی خوش‌بین هستند، اظهار کرد: مجاهدت‌های نیروی انتظامی را رصد می‌کنند، اما مشکلات به میزانی زیاد است که گاهی فعالیت‌های نیروی انتظامی پاسخ‌گوی این مشکلات نیست.

 

وی با تاکید بر اینکه برای اجرای امر به معروف و نهی از منکر هسته‌های مشخصی درشهرستان‌های کشور فعالیت دارند، اضافه کرد: طی ماه‌های اخیر نسبت به موضوع امر به معروف و نهی از منکر نگاه‌های جدی به وجود آمده است، نیروی انتظامی باید با این گروه مردمی بزرگ آشنا شود و فعالیت‌های خود را گسترش دهد.

 

این مرجع تقلید از هسته‌های امر به معروف و نهی از منکر به عنوان بازوان نیروی انتظامی نام برد و خاطرنشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر از حالت فردی در حال خارج شدن و به سمت جمعی شدن درحال حرکت است.

 

وی به تشکیل کارگروهی برجسته از کارشناسان حوزوی در راستای بررسی فضاهای مجازی اشاره کرد و گفت: جرائم مشهود از جمله توهین به مقدسات به صورت گسترده در فضای مجازی قابل مشاهده است، اما سرنخ‌های مشخص در اختیار نبوده و فیلترها کاربرد ندارد، این مشکل یک منشا سیاسی دارد.

 

آیت‌الله مکارم شیرازی یادآور شد: در فضای شبکه اجتماعی تلگرام بردگی به تمام معنا قابل مشاهده است، چراکه اطلاعات افراد در اختیار سرویس‌های مشخصی قرار می‌گیرد؛ شورای عالی فضای مجازی باید این مشکل را جدی گرفته و راهکارهای عملیاتی برای رفع این مشکل را در دستور کار خود قرار دهند.

 

وی ترویج آموزه‌های دینی در فضاهای مجازی را از اولویت‌های مورد نیاز کشور دانست و عنوان کرد:‌ پهنه اینترنتی که به بسترهای مجازی کشورهای خارجی اختصاص دارد باید به بسترهای داخلی اختصاص یابد تا فعالان فضای مجازی داخلی بتوانند این بسترهای خود را تقویت و فضای مجازی را مدیریت کنند.

 

این استاد برجسته حوزه بر بررسی راهکارهای رفع مشکلات فضای مجازی تاکید کرد و گفت: بسیاری از افراد ناآگاه به فضای مجازی ورود کرده و برای ترویج آموزه‌های نادرست تلاش می‌کنند، اما این مشکل باید با تدبیر مسؤولان رفع شود.

 

وی خاطرنشان کرد: ارشاد دلسوز مباحث مذهبی نیست و نسبت به ارزش‌ها بی‌تفاوت است درحالی که این مجموعه باید آگاه باشد که اگر این ارزش‌ها کم‌رنگ شود در مقابل دشمن نمی‌توانیم از سلاح‌های برتر خود استفاده کنیم.

 

آیت‌الله مکارم شیرازی از افزایش جانباختگان جاده‌ای در شهریور امسال نسبت به سال گذشته یاد کرد و افزود: آمارهای درست در حوزه جاده‌ای، مواد مخدر و قاچاق کالا می‌تواند حقیقت‌های جامعه را نشان دهد؛ علل افزایش تلفات جاده‌ای باید مورد بررسی قرار گیرد، چراکه بخشی از مشکلات جامعه اسلامی را نمی‌توان به خارجی‌ها ارتباط دهیم.

 

وی با بیان اینکه هیچ حادثه‌ای بدون علت نیست، بیان کرد: مردم نسبت به آمارها نگران هستند، با وجود اینکه مخالفت با قوانین راهنمایی رانندگی را شرعا حرام دانسته اما آمارها نشان دهنده از مشکلاتی است که باید رفع شود.

 

فارس نوشت:این مرجع تقلید از مجالس عزاداری به عنوان سرمایه‌های بزرگ نظام اسلامی نام برد و گفت: دشمن با استفاده از خرافات و تفرقه‌اندازی‌ها برای نفوذ به این سرمایه‌ها تلاش می‌کند، نیروی انتظامی علاوه بر حفظ جان مردم ماموریت حفظ عقاید مردم را نیز بر عهده دارد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :