موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/100631 :کد

0

سازمان ملل: تحریم‌های غرب، مردم سوریه را هدف قرار داده

  چهارشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۵ — ۲۰:۰۵
تعداد بازدید : ۱۷۰   
 تحلیل ایران -سازمان ملل: تحریم‌های غرب، مردم سوریه را هدف قرار داده

یک گزارش و ارزیابی داخلی سازمان ملل ضمن هشدار درباره وضعیت انسانی در سوریه اذعان کرده که تحریم‌های غرب، مردم عادی این کشور را هدف قرار داده است.

یک گزارش و ارزیابی داخلی سازمان ملل ضمن هشدار درباره وضعیت انسانی در سوریه اذعان کرده که تحریم‌های غرب، مردم عادی این کشور را هدف قرار داده است.

 

به گزارش تحلیل ایران، در حالی که در صحنه میدانی سوریه حمایت‌های غربی‌ها از معارضان سوری ادامه دارد، حالا یک گزارش درونی سازمان ملل اذعان می‌کند که مردم عادی سوریه هدف تحریم‌های غرب بوده‌اند.

 

یک رسانه آمریکایی از دستیابی خود به یک گزارش داخلی سازمان ملل خبر داده؛ گزارشی که موضوع آن سوریه است.

 

به گفته اینترسپت، این گزارش 40 صفحه‌ای داخلی سازمان ملل اذعان کرده که تحریم‌های آمریکا و اروپا، در حال آسیب زدن به مردم عادی سوریه است و کمک‌های امدادی به ساکنان این کشور جنگ زده را فلج کرده است.

 

در گزارش تاکید شده که تحریم‌های غرب، همه بخش‌های اقتصادی سوریه را بی‌ثبات کرده و همچنین دسترسی مواد دارویی، پزشکی، غذایی، سوخت، تجهیزات مربوط به نیروگاه‌های برق، آب و دیگر تجهیزات را برای سوری‌ها بسیار سخت کرده است.

 

در بخشی از گزارش داخلی سازمان ملل، تحریم‌های غرب ضد سوریه را «پیچیده ترین و فراگیرترین رژیم تحریم‌هایی که تا به حال اعمال شده»، توصیف شده است.

 

آمریکا از سال 1979 و به اتهام حمایت از تروریسم، سوریه را تحریم کرده اما از سال 2011 و به دنبال بحران در این کشور، واشنگتن ضمن دخالت در امور داخلی این کشور، تحریم‌های سختی ضد سوریه اعمال کرده است.

 

این اقدامات در حالی انجام شده که از سال 2013 سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا به منظور ساقط کردن دولت سوریه، ارسال تسلیحاتی مستقیم انواع سلاح‌ها را به معارضان و گروه‌های مسلح مخالف دولت آغاز کرد.

 

در حالی که گزارش سازمان ملل به شدت از آسیب دیدن مردم عادی سوریه از تحریم‌های غرب سخن گفته و تاکید کرده که این تحریم‌ها مانع از امدادرسانی و تامین کمک‌های غذایی، دارویی و دیگر کمک‌ها شده است، وزارت خارجه آمریکا ادعای دیگری دارد.

 

این وزارتخانه در پاسخ به سوال پایگاه «اینترسپت» مدعی شده که تحریم‌ها علیه رژیم بشار اسد و حامیان آن صوت گرفته تا آنها از منابع بیشتر برای «جنگ علیه مردم سوریه» محروم شوند.

 

فارس نوشت:وزارت خارجه آمریکا بدون توجه به انواع دخالت‌های نظامی و سیاسی واشنگتن و غرب و برخی کشورهای عربی در امور سوریه، گفته که دولت بشار اسد مسئول وضعیت بغرنج انسانی کنونی در سوریه است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :