موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/100633 :کد

0

«جان کری» مسکو را به تعلیق همکاری در سوریه تهدید کرد

  چهارشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۵ — ۲۰:۲۰
تعداد بازدید : ۲۲۸   
 تحلیل ایران -«جان کری» مسکو را به تعلیق همکاری در سوریه تهدید کرد

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که وزیر خارجه کشورش، همتای روس خود را به تعلیق همکاری های مشترک در سوریه تهدید کرده است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که وزیر خارجه کشورش، همتای روس خود را به تعلیق همکاری های مشترک در سوریه تهدید کرده است.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از اسپوتنیک، وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی مسکو را به قطع همکاری ها در سوریه تهدید کرد.

 

«جان کربی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه ای در این باره اعلام کرد: «جان کری» وزیر خارجه آمریکا به «سرگئی لاوروف» همتای روسی خود گفته است: در صورتی که مسکو اقدامات فوری را درخصوص توقف عملیات های ارتش سوریه در حلب به انجام نرساند، واشنگتن همکاری های خود با روسیه را به حالت تعلیق درمی آورد.

 

در ادامه این بیانیه آمده است: کری به وزیر خارجه روسیه اطلاع داد که آمریکا آمادگی های لازم برای تعلیق همکاری های مشترک دو کشور در سوریه شامل همکاری در مرکز اجرای مشترک را معلق خواهد کرد؛ مگر اینکه روسیه فوراً گام های لازم برای توقف درگیری ها در حلب را به انجام برساند.

 

وزیر خارجه آمریکا در ادامه اتهام زنی های معمول خود روسیه و سوریه را مسئول تخریب زیرساخت های غیرنظامی در شهر حلب دانست.

 

مهر نوشت:لازم به ذکر است، از زمان خلق بحران در سوریه توسط محور غربی-عبری عربی تا کنون در مواردی که ارتش سوریه به موفقیت های چشمگیری دست یافته و تروریست های تکفیری در تنگنای محاصره و شکست قرار گرفته اند، آمریکا با فعالیت هایی از جمله بمباران مواضع ارتش سوریه، تهدید به قطع همکاری، ارسال هوایی تجهیزات نظامی برای تروریست ها و از این دست اقدامات؛ تمامی تلاش خود را برای نجات گروه های تروریستی به انجام رسانده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :