موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/100655 :کد

0

دکتر محسن رضایی: انتخابات رقابتی به نفع ما می باشد

  پنجشنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۵ — ۰۰:۳۶
تعداد بازدید : ۴۲۲   
 تحلیل ایران -دکتر محسن رضایی: انتخابات رقابتی به نفع ما می باشد

«محسن رضایی» دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در انتخابات پیش رو، نباید بحث های انتخاباتی را زود شروع کنند، گفت: انتخابات رقابتی به نفع ماست ولی نباید صحنه را دو قطبی کنیم.

«محسن رضایی» دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در انتخابات پیش رو، نباید بحث های انتخاباتی را زود شروع کنند، گفت: انتخابات رقابتی به نفع ماست ولی نباید صحنه را دو قطبی کنیم.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام شامگاه چهارشنبه هفتم مهرماه در مراسم افتتاح شبستان دوم مسجد جامع لولاگر تهران، در سالگرد شهادت سرداران شهید فکوری، کلاهدوز، نامجو، فلاحی و جهان آرا با گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: گرامی می داریم یاد و خاطره شهدا و امام شهدا و یاد و خاطرات فرماندهان شهید عملیات ثامن الائمه(ع).

 

دفاع مقدس و انقلاب اسلامی که با فاصله کمی به وجود آمدند، دو حادثه بی نظیر تاریخ ایران اسلامی هستند و دنیا را تکان دادند و در افکار عمومی جهان، بازتاب گسترده ای داشتند. ممکن است الان هم جنگ یا انقلابی در گوشه ای از دنیا صورت بگیرد و تعداد کمی با خبر شوند اما این حوادث که در ایران رخ داد را اکثریت عالم با خبر شدند و جلب توجه کرد.


فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس گفت: حقیقت این است که در اوائل انقلاب روی ملت ما و توانایی حکومت داری ما حساب نمی کردند اما بحمدالله توانستیم پیروز شویم. بعضی ها که اشکال می گیرند چرا جنگ طول کشید و یا چرا این قدر شهید دادیم، نمی گویند چرا شکست نخوردیم و چرا انقلاب ساقط نشد؟! چون نمی خواهند این دو چراغ روشن دوران امام، نورافشانی کند. می خواهند این راه قطع شود و درسی از آن ها گرفته نشود.

 

یک بار می گویند چرا بعد از آزادی خرمشهر، جنگ را ادامه دادید؟ ما از مرز عبور کردیم که جنگ تمام شود. اگر از مرز عبور نمی کردیم، جنگ چهل پنجاه سال طول می کشید. عبور ما از مرز، باعث قطنامه 598 شد و در اثر آن بین عراق و امریکا اختلاف پیش آمد و به تجاوز عراق به کویت منجر شد.

 

آمریکا نیز در مقابل، به اشغال عراق دست زد و دست آخر به شکست و اعدام صدام منتهی شد. اگر جنگ بعد از آزادی خرمشهر ادامه پیدا نمی کرد تا امروز صدام زنده بود و درگیری های دو کشور همیشه ادامه می یافت. آمریکا قرار داشت هر دوی ایران و عراق را در سر مرز، سرشاخ با یکدیگر نگه دارد ما با ورود به خاک عراق، توطئه بزرگی را خنثی کردیم.

 

البته اگر پس از آزادی خرمشهر و قبل از ورود به خاک عراق، برای اتمام حجت، چند ماه وقفه می دادیم در عملیات ها بهتر و برای حقوق ما سند می شد. در این دو حادثه مطالب مهمی وجود دارد. یکی دو نکته را بازگو می کنم و بر می گردیم به مسائل امروز جامعه. الان رادیوهای بیگانه می خواهند چراغ دفاع مقدس را کم نور کنند تا راه امام برای نسل های جدید تاریک شود.


دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: یک سال و نیم بعد از انقلاب و قبل از تمرین حکومت داری و تشکیل نیروهای مسلح به ما حمله شد. آن هم تجاوزی با همکاری همه قدرت های بین الملل به یک انقلاب تازه تاسیس. توپ های روسی، هواپیماهای فرانسوی، مواد شیمیایی آلمان، اسلحه های آمریکایی و کمک های انگلیسی به عراق می رسید. در سال های پایانی جنگ حمله برای ما سخت شده بود چون هواپیماها و ماهواره های جاسوسی آمریکایی همزمان به ارتش عراق اطلاعات ما را می رساندند.

 

ما وقتی آماده عبور از اروند بودیم ماهواره ها از ما عکس و فیلم می فرستادند. فیلم هایی از ماشین های ما با شماره پلاک می گرفتند و به صدام می رساندند. از اهواز و کرمانشاه که راه می افتادیم به سوی مرز، مراقب بودیم که حرکتمان گزارش نشود. شب ها با چراغ خاموش حرکت می کردیم. من گاهی با لباس عربی و با وانت به منطقه می رفتم. اتفاق می افتاد که در این حرکت های شبانه تصادف کنیم و مجروح شویم.

 

اما چه شد که موفق شدیم؟ رمز موفقیت ما چه بود؟ این تصاویر شهدا که شما می بینید، شهید همت و جاویدالاثر احمد متوسلیان که ان شاءالله از اسرائیلی ها پس می گیریم، شهید جهان آرا، خرازی، باکری، صیاد شیرازی و شهدای ارتش و جهاد و باقی شهدا چگونه از این حوادث سربلند بیرون آمدند؟ ارتشی های ما آن روزها بی مهمات مانده بودند و رزمندگان ما حتی سیم خاردار نداشتند. اولین رمز موفقیت، تکیه ما به خدا بود و این نصرت های الهی بود که به ما کمک رساند. رمز پیروزی ما دل بستن به ذات الهی بود و سرهایی که عاریه می دادیم و به دنبال شهادت طلبی بودیم.

 

چه جوان هایی که از همین مساجد به عشق شهادت، به جبهه ها رفتند. همه آن ها انگیزه الهی داشتند. عامل دیگر، امامت و رهبری بود. رهبری امام در دفاع مقدس، تعیین کننده بود. مردم با دیدن امام به جبهه ها می رفتند. امام از خط مقدم تا میزهای مذاکره را اداره می کرد. عامل سوم، مردم بود. اگر جنگ، مردمی نمی شد مثل سال اول، کاری از پیش نمی رفت. بنی صدر در سال اول، مردم و سپاه را به جبهه ها راه نمی داد. مهمات را برادران ارتشی مخفیانه به ما می رساندند. بنی صدر به مردم اعتقاد نداشت و می گفت مردم تخصص ندارند. لذا در سال اول جنگ با وجود چهار حمله بزرگ، در همه عملیات ها شکست خوردند. بنی صدر حتی یک تپه را نتوانست آزاد کند.


رضایی گفت: این سه کلید اساسی پیروزی ما یعنی خدا، امام و مردم، توانست ما را در این جنگ پیروز کند. امروز و در آینده هم همین طور است. اگر به جای خدا به آمریکا چسبیدیم، شکست می خوریم. در مشروطه، اعتماد انقلابیون به انگلیس نهضت را منحرف کرد و از داخلش رضاخان درآمد. دومین قصه تلخ انقلابیون ایران، داستان مصدق است که از انگلیس فرار کرد و به آمریکا پناه برد. کودتای آمریکایی سپهبد زاهدی، او را سرنگون کرد.

 

وزیر خارجه وقت، بیل کلینتون چند سال پیش، بابت این کودتا عذرخواهی کرد و رهبری معظم انقلاب فرمودند خیلی دیر این عذرخواهی را مطرح کرده اید.
وی افزود: امام فرمود آمریکا شیطان بزرگ است و این تجربه تاریخی را می دید. اردوغان که نقش مدافع فلسطینیان را بازی می کرد، مدتی نگذشت که علیه سوریه وارد شد و ارتباطش را با رژیم اسرائیل برقرار کرد و گرفتار کودتا شد. آقای محمد مرسی در مصر، که رابطه اش را با آمریکا خوب کرده بود و علیه ما حرف می زد، گرفتار کودتای آمریکایی شد. چندی پیش در مجمع گفتم که ما جریان اردوغان و مرسی و مصدق را می بینیم و بچسبیم به راه امام. آمریکا خیانت کار است و ما نباید خدا را فراموش کنیم و به این شیطان، تکیه کنیم. امروز جهان اسلام، مشکل نداشتن امام و رهبری را حس می کند. کشورهای غنی اسلامی بدون رهبر حکیم نمی دانند در چه عرصه هایی وارد شوند. اگر حضرت امام و رهبر انقلاب نبودند، بارها جمهوری اسلامی ساقط شده بود.

 

اگر حضرت امام نبود، آمریکا با دست صدام، پنج استان ایران را جدا کرده بود. آقایان نخواهند خودشان را جای امام و رهبری انقلاب بگذارند. ما قدرتمان و نیروی مان به امامت جامعه مربوط است و باید آن را حفظ کرد.


استاد دانشگاه جامع امام حسین(ع) گفت: مردم مایه اصلی و اقتدار اصلی ما هستند. باکری ها و خرازی ها در میان مردم هستند. اگر می خواهیم این سرداران را دوباره پیدا کنیم باید به جوانان رجوع کنیم و آن ها را باور کنیم. در میان این مردم، سرمایه هست و باید اعتمادشان را جلب کنیم.
وی افزود: ما باید با مردم صداقت داشته باشیم. اقتصاد تا مردمی نشود، مشکلات حل نمی شود.

 

بعد از هر تزریق سرمایه خارجی بدون مردم، دوباره مشکلات رخ می نماید. اقتصاد هم با مردمی شدن مشکلاتش حل می شود. اقتصاد با سرمایه داران و بدون مردم، حل نمی شود. کارآفرینی و کشاورزی و کارخانجات با مردم هستند که می توانند در اقتصاد تحول ایجاد کنند. آیا ما در اقتدار و نظامی گری بیشتر تحریم داشتیم یا اقتصاد؟ چطور شد که در امنیت و اقتدار توانستیم تحریم ها را پشت سر بگذاریم اما در اقتصاد کاری نشد؟ اگر مردم را غریبه بدانیم و اعتماد مردم ضعیف شود، ضربه می خوریم. انتظار داریم دولت در این سال، گزارش خوبی و کارنامه خوبی را در اقتصاد مقاومتی به مردم ارائه کند.

 

امروز هم باید این سه رمز موفقیت یعنی توکل به خدا، تبعیت از رهبری و اتکا به نیروی مردمی را نگه داریم. باید بدانیم که این عوامل، ما را در سیصد سال گذشته موفق کرد. این درس ها را باید حفظ کنیم تا انقلاب حفظ شود.


دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در انتخابات پیش رو، نباید بحث های انتخاباتی را زود شروع کنند. دشمن می خواهد تجربه 88 را بار دیگر و با درس گرفتن از شکستش، تکرار کنند. می خواهند در صورت دو قطبی شدن انتخابات، امنیت کشور را به هم بریزند. رفته اند منافقین را در پاریس و دموکرات ها را در کردستان و اشرار را در مرزهای شرقی، در گرداگرد ایران، سامان داده اند.

 

منافقین را در پاریس دور هم جمع کرده اند. عربستان بیش از سی چهل میلیون دلار برای اجتماع منافقین هزینه کرده است و گفته اند که می خواهیم نظام اسلامی ایران را ساقط کنیم.


وی افزود : جناح های سیاسی در انتخابات رقابت کنند و به دوقطبی و براندازی نزدیک نشوند. دو جناح و سه جناح اگر رقابت کنند خوب است و به نفع نظام است. انتخابات رقابتی به نفع ماست ولی نباید صحنه را دو قطبی کنند. مردم هم باید مراقبت کنند. سیاسیون ما با کف و سوت احساساتی می شوند. من به عنوان سرباز این نظام هشدار می دهم که ان شاءالله از این مرحله عبور کنیم. مسئله دوم، عربستان است که در اثر تحریک اسرائیلی ها آمده اند در مقابل ما. ما هم داریم خونسردی خود را حفظ می کنیم.

 

این حادثه مهمی است. برنامه اسراییل و آمریکا است که در این درگیری، اسرائیل فراموش شود و کشته ها از مسلمانان باشد. عربستان با پول نفت مردمش کلی موشک و هواپیما خریده است و بمب ها را بر سر مسلمانان یمن ریخته است. فتنه بزرگی است که می خواهد در کشور ما ناامنی به وجود بیاورد و ان شاءالله ناموفق خواهد بود. بعضی ها نگویند در سوریه چه می خواهیم؟ اگر نبودیم، داعش کنار مرزهای ما بود. خوشبختانه اهل سنت و شیعیان ما، فارس و عرب و اقوام ما هوشیار هستند. وحدت مردمی می تواند ما را از این مرحله بگذراند.


ایرنا نوشت :در ابتدای این مراسم حجت الاسلام و المسلمین «طالبی نیا» امام جماعت مسجد لولاگر، حضور فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس را در جمع نمازگزاران مسجد لولاگر و مردم منطقه 10، گرامیداشت و گزارشی از بازسازی مسجد را برای حضار تشریح کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :