موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/100662 :کد

0

پس از کاهش حقوق وزرا و نمایندگان عربستان حقوق ها چقدر شد؟

  پنجشنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۵ — ۰۱:۲۴
تعداد بازدید : ۱۷۶   
 تحلیل ایران -پس از کاهش حقوق وزرا و نمایندگان عربستان حقوق ها چقدر شد؟

روزنامه عاجل چاپ عربستان سعودی میزان حقوق و مزایای وزراء و اعضای مجلس شورای عربستان را قبل و بعد از دستور پادشاه برای کاهش آن، منتشر کرد.

روزنامه عاجل چاپ عربستان سعودی میزان حقوق و مزایای وزراء و اعضای مجلس شورای عربستان را قبل و بعد از دستور پادشاه برای کاهش آن، منتشر کرد.
 

به گزارش تحلیل ایران، روزنامه عاجل عربستان، امروز چهارشنبه، به نقل از سازمان آمار عربستان، نوشت که تعداد وزراء و مسئولان همردیف آنها 143 نفر است که حقوق ماهانۀ هر یک از آنها قبلاً 51 هزار و 750 ریال سعودی ( 13 هزار و 700 دلار) بود ولی هم اکنون که 20 درصد کاهش یافته، به 41 هزار و 400 ریال (11 هزار دلار) کاهش یافته است.

 

تعداد اعضای مجلس شورا نیز 150 نفر است که هر کدام از آنها ماهانه 26 هزار و 450 ریال (7 هزار و 50 دلار) حقوق می گیرد وحقوق آنها پس از کاهش 15 درصدی به 22 هزار و 480 ریال (5 هزار و 990 دلار) رسیده است.


هر یک از اعضای مجلس شورا هنگام ورود به مجلس برای خرید خودرو، پرداخت حقوق راننده شخصی خود، تعمیرات و هزینه سوخت 300 هزار ریال (79 هزار و 900 دلار)دریافت می کند که این مبلغ هم اکنون به 255 هزار ریال (68 هزار دلار) کاهش یافته است. 


سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه عربستان، روز دوشنبه این هفته دستور داد که حقوق وزراء  20 درصد، حقوق اعضای مجلس شورا 15 درصد و کمک هزینۀ سالانۀ خرید مسکن و اثاثیه منزل هر یک از اعضای مجلس شورا 15 درصد کاهش یابد. 


کارشناسان این تصمیم را در راستای برنامۀ ریاضت اقتصادی عربستان ارزیابی می کنند.


العالم نوشت: کاهش قیمت نفت در کنار هزینۀ گزاف جنگ افروزی های عربستان، به ویژه در یمن، بار مالی سنگینی بر خزانۀ این کشور تحمیل کرده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :