موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/100678 :کد

0

ارائه لایحه جدید انتخاب شهرداران به مجلس

  پنجشنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۵ — ۰۳:۴۹
تعداد بازدید : ۱۶۳   
 تحلیل ایران -ارائه لایحه جدید انتخاب شهرداران به مجلس

رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: لایحه جدید انتخاب شهرداران برای تصویب به مجلس ارائه می شود.

رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: لایحه جدید انتخاب شهرداران برای تصویب به مجلس ارائه می شود.

 

به گزارش تحلیل ایران ، مهدی چمران اظهار داشت : عدم شفافیت و نبود درآمد پایدار و کافی از مهم‌ترین چالش‌های جدی شوراها است.


وی خاطرنشان کرد: در بحث تصویب عوارض و قوانین جدید مشکلاتی داریم که برخی‌ از آنها رد شده و با برخی دیگر موافقت صورت گرفته است.


رئیس شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه در حال حاضر شوراها فقط شهرداران را انتخاب می‌کنند، گفت: لایحه جدید انتخاب شهرداران را برای تصویب به مجلس ارائه خواهیم کرد.


چمران خودکفایی و ایجاد بسترهای لازم برای درآمدزایی پایدار را نیاز اصلی برای شوراها عنوان کرد و گفت:‌ شورا و شهرداری‌ها در حال حاضر درآمد چندانی ندارند.


به گفته وی، بیشترین درآمد شهرداری‌ها از محل عوارض ساخت و سازها است که متاسفانه در زمان رکود ساخت و سازها شهرداری‌ها به دلیل نبود درآمد پایدار دچار مشکلات و چالش‌های جدی می‌شوند.


 ایرنا نوشت : رئیس شورای عالی استان‌ها در ادامه یکپارچه‌سازی مدیریت شهری را از مهم‌ترین اولویت‌های شورای عالی استان‌ها بیان کرد و گفت: امیدواریم لایحه مدیریت یکپارچه شهری و لایحه درآمد پایدار شهرداری‌ها هر چه زودتر برای تصویب به مجلس ارائه شود.


وی در پایان بر خوداتکایی و خودکفایی شوراهای اسلامی تاکید کرد و افزود: شوراها چون محلی هستند، باید خودکفا باشند و بسترهای درآمدزایی پایدار را با ارائه ایده‌های مختلف برای خود فراهم سازند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :