موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حوادث

a/100698 :کد

0

بررسی علت نشست های مکرر زمین

  پنجشنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۵ — ۰۶:۳۵
تعداد بازدید : ۲۵۷   
 تحلیل ایران -بررسی علت نشست های مکرر زمین

رئیس سازمان مدیریت بحران از تشکیل جلسه ویژه ای برای بررسی علت نشست های مکرر زمین در تهران با حضور وزیر کشور خبر داد.

 

رئیس سازمان مدیریت بحران از تشکیل جلسه ویژه ای برای بررسی علت نشست های مکرر زمین در تهران با حضور وزیر کشور خبر داد.


به گزارش تحلیل ایران، اسماعیل نجار در مصاحبه  افزود: این تصمیم در جلسه این هفته شورای معاونین وزارت کشور اتخاذ شده و قرار است بزودی ( شنبه 10 مهر) موضوع نشست های اخیر زمین در محل این وزارتخانه بررسی شود.


وی گفت: هم اینک موضوع نشست های مکرر زمین در پایتخت و به ویژه در منطقه شهران که منجر به جان باختن دو تن از هموطنان شد از سوی دادستانی در حال پیگیری است. 

خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما نوشت: رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه رخداد این نشست های زمین در برخی نقاط تهران خسارات جانی و مالی را به دنبال داشته است گفت: کارشناسان بخش های مختلف همچون مرکز تحقیقات، مرکز زمین شناسی و سازمان آب علت نشست زمین را عدم چسبندگی خاک و حفاری مترو اعلام کرده اند اما هنوز دلیل قطعی این حوادت اعلام نشده است  . 

وی افزود: برخی دیگر از کارشناسان با مقصر برشمردن سازمان آب ، علت نشست زمین شهران را نشت آب دانستند که البته این موضوع با بررسی های دقیق تر کارشناسی منتفی اعلام شد . 

معاون وزیرکشور گفت: بنده در پی نشست زمین در منطقه شهران ، پس از بازدید از محل حادثه به نظر جمیع کارشناسان استناد کرده و طی مصاحبه ای اعلام کردم که نشست به دلیل حفاری مترو بوقوع پیوسته است که البته ما را متهم به سیاسی کاری کردند.

وی افزود : به هر حال دادستانی هنوز نظر نهایی خود را درباره علت نشست زمین اعلام نکرده است و منتظر نظر قطعی دادستانی در این موضوع هستیم. 

طی ماه های اخیر شاهد نشست های مکرر زمین در برخی نقاط تهران از جمله شهران و خیابان پیامبر بودیم که این موضوع منجر به جان باختن دو تن و وارد آمدن خساراتی مالی به شهروندان شد .
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :