موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست محیط زیست

a/100704 :کد

0

طرح های فاضلاب سال ها مورد بی توجهی قرار گرفته است

  پنجشنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۵ — ۰۷:۲۹
تعداد بازدید : ۳۱۸   
 تحلیل ایران -طرح های فاضلاب سال ها مورد بی توجهی قرار گرفته است

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست گفت: متاسفانه در کشور ما طرح های فاضلاب سال ها مورد بی توجهی قرار گرفته است.

 

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست گفت: متاسفانه در کشور ما طرح های فاضلاب سال ها مورد بی توجهی قرار گرفته، در حالی که امروزه با توجه به کمبود منابع آبی اجرای این طرح ها در بسیاری از نقاط کشور حیاتی است.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، معصومه ابتکار در آیین پایانی دوازدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب ایران افزود: طبق تاکید ریاست جمهوری مساله آب و محیط زیست در اولویت کاری برنامه ششم توسعه قرار گرفته است.


وی شورای عالی آب را مهم ترین نماد توجه دوباره به آب و محیط زیست دانست و اضافه کرد: امروزه به هیچ عنوان نمی توانیم در سیاست ها به ابعاد مختلف مساله آب بی توجه باشیم، سیاست دولت نیز توجه بیشتر به مدیریت صحیح منابع آب و مباحث ارزیابی محیط زیستی است.


رئیس سازمان محیط زیست بر تصفیه صحیح و بازچرخانی آب و همچنین لزوم جلوگیری از آلودگی منابع آب سفره های زیرزمینی و رودخانه ها تاکید کرد و افزود: دولت پس از مدت ها به موضوع رودخانه ها به عنوان شریان و اکوسیستم حیاتی کشور توجه کرده است.


معاون رئیس جمهوری احیای دریاچه ارومیه را یکی از دستاوردهای دولت برشمرد و تصریح کرد: برای احیای این دریاچه راهی در پیش داریم که گام هایی از آن نیز مرتبط با تصفیه و بازچرخانی فاضلاب هاست.


ایرنا نوشت: رئیس سازمان محیط زیست بر لزوم بهره مندی از توان علمی روز دنیا برای مدیریت منابع آب کشور تاکید کرد و افزود: حفظ سفره ها، جلوگیری از برداشت غیرمجاز از منابع آب زیرزمینی و ارتقای سطح فناوری های مرتبط با آبیاری های نوین کلید اصلاح مدیریت منابع آب کشور است و باید توجه ویژه ای با این مقوله داشت.

 

دوازدهمین نمایشگاه آب و تاسیسات آب و فاضلاب کشور از چهارم تا هفتم مهرماه در محل نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد و پذیرای بیش از 400 شرکت داخلی و بین المللی بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :