موضوعات ‌مرتبط: فناوری علم و دانش

a/100707 :کد

0

پروژه جدید سفر به مریخ در ۸۰ روز

  پنجشنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۵ — ۰۸:۲۹
تعداد بازدید : ۲۵۱   
 تحلیل ایران -پروژه جدید سفر به مریخ در ۸۰ روز

بنیانگذار شرکت فضایی 'اسپیس ایکس' بلندپروازانه ترین پروژه خود را رونمایی کرد؛ این پروژه شامل یک سیستم حمل و نقل بین سیاره ای برای انتقال انسان به مریخ در عرض ۸۰ روز و ساخت یک کلونی انسانی است.

 

بنیانگذار شرکت فضایی 'اسپیس ایکس' بلندپروازانه ترین پروژه خود را رونمایی کرد؛ این پروژه شامل یک سیستم حمل و نقل بین سیاره ای برای انتقال انسان به مریخ در عرض 80 روز و ساخت یک کلونی انسانی یک میلیون نفری در این سیاره است.

 

به گزارش تحلیل ایران، ایلان ماسک در کنگره بین المللی فضانوردی در مکزیک گفت: چیزی که می خواهم بدست آورم رسیدن به مریخ است و نشان دهم که می توانیم این کار را در طول حیاتمان انجام دهیم و شما می توانید به مریخ بروید.

با این حال وی هشدار داد که این سفر احتمالا خطرناک خواهد بود و افرادی که برای اولین ماموریت به مریخ نامزد شده اند، باید برای مرگ آماده شوند.


سیستم حمل و نقل بین سیاره ای از یک تقویت کننده بزرگ راکت با قطر 12 متر و 49 موتور و یک شاتل ویژه با قطر 17 متر استفاده خواهد کرد که همه آنها خالی از سوخت پرتاب خواهند شد تا در مدار سوخت گیری می کنند.


این سیستم دارای پنل های خورشیدی خواهد بود که انرژی شاتل را در مسیر رفت به مریخ با سرعت بیش از 100 هزار کیلومتر در ساعت تامین خواهد کرد.


ماسک خاطرنشان کرد که زمان این سفر 80 روز خواهد بود اما در آینده ای نه چندان دور نهایتا آن را به 30 روز کاهش می دهیم.


ایرنا از روزنامه دیلی میل نوشت: ماسک همچنین وعده داد که این سفینه برای قابل تحمل کردن این سفر دارای چند رستوران و بازی های گرانش صفر خواهد بود. 


وی با بیان این که هزینه سفر به مریخ 200 هزار دلار یعنی به اندازه قیمت یک خانه در آمریکا خواهد بود، پیش بینی کرد که بتواند نهایتا این هزینه را به 100 هزار دلار کاهش دهد. 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :