موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/100708 :کد

0

خشونت پلیس آمریکا با نژادپرستی همراه شده است

  پنجشنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۵ — ۰۸:۴۴
تعداد بازدید : ۱۹۱   
 تحلیل ایران -خشونت پلیس آمریکا با نژادپرستی همراه شده است

یک فعال اجتماعی و صلح‌طلب آمریکایی معتقد است که خشونت پلیس آمریکا با نژادپرستی همراه بوده و اقلیت‌های نژادی در این کشور را هدف قرار داده است.

 

یک فعال اجتماعی و صلح‌طلب آمریکایی معتقد است که خشونت پلیس آمریکا با نژادپرستی همراه بوده و اقلیت‌های نژادی در این کشور را هدف قرار داده است.

 
 

به گزارش تحلیل ایران، «مالاچی کیلبراید» که عمدتاً در حال همکاری با مرکز صلح واشنگتن است گفت: درحال حاضر بار دیگر در اخبار شاهد موضوع خشونت پلیس هستیم. پلیس درحال حمله به مردم و کشتار آنها است. در برخی موارد هیچ توجیهی وجود ندارد. در تازه‌ترین خشونت‌های پلیس در هفته گذشته شاهد آغاز تحقیقات درباره اتفاقات مختلف بوده‌ایم. یک افسر پلیس در اوکلاهما به قتل درجه دو متهم شد؛ این یک اتهام به قتل است و باید ببینیم پرونده چطور حل خواهد شد. اما موضوع واقعی اصلی خشونت در جامعه آمریکاست. ما دارای خشونت‌های بسیار زیاد اسلحه و خشونت پلیس در آمریکا هستیم.


وی ادامه داد: موضوع خشونت در جامعه آمریکا با نژادپرستی تلفیق شده است. خشونت پلیس به‌شکل نامتناسبی شامل حال اقلیت‌های نژادی در این کشور شده است. بااین‌حال سفیدپوستان و افرادی که دارای نژاد اروپایی هستند نیز تحت تأثیر این نژادپرستی قرار دارند. نکته جالب این است که این افراد به‌شکل نامتناسبی فقیر و از طبقه کارگر هستند. ما به‌ندرت شاهد خشونت علیه افراد ثروتمند در مناطق مرفه آمریکا هستیم. بنابراین، موضوع اقتصاد و طبقه اجتماعی نیز در خشونت جامعه آمریکا دخیل است.


این فعال آمریکایی در ادامه گفت: بیشترین میزان هزینه‌ در آمریکا برای ایجاد زیرساخت‌های زندان شده است. ساختار صنعتی زندان چهره دیگری از خشونت در جامعه آمریکاست. بنابراین بسیاری از فعالان مدنی در سراسر کشور  مانند جنبش "زندگی سیاهان اهمیت دارد" به‌روی نژادپرستی در سیستم و تأثیر اقتصاد بر اتفاقات فعلی متمرکز هستند.


تسنیم نوشت: این فعال صلح‌طلب آمریکایی همچنین از برنامه پهپادهای آمریکایی نیز انتقاد کرد و گفت: در نوامبر سال 2016 تقریباً 5 سال خواهد شد که مردم بیرون ساختمان  سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا تجمع می‌کنند زیرا یکی از سازمانهایی است که اجرا کننده برنامه پهپادها بوده که به‌اعتقاد ما غیرقانونی و غیراخلاقی است. بسیاری از پژوهشگران حقوقی نیز معتقدند که عملکرد پهپادها غیرقانونی است. ما از طریق خبرنگاران سراسر دنیا و آمار قربانیان حملات پهپادهای آمریکایی متوجه شده‌ایم که سیا و ارتش عامل کشتار کودکان و زنانی هستند که تنها به فکر ادامه زندگی خود بوده‌اند. ما شاهد هستیم که ارتش آمریکا به‌عنوان بزرگترین قدرت نظامی دنیا مشغول حمله به مردم در فقیرترین کشورهای دنیاست.  پهپاد تنها یک سلاح در رژیم امپریالیستی آمریکا است.


وی با انتقاد از سیاست‌های جنگ‌طلبانه آمریکا در خاورمیانه از مردم آمریکا خواست تا با سیاست‌های دولت این کشور مخالفت کنند: ما همچنین شاهد جنگ نیابتی هستیم، برای مثال آمریکا به‌شیوه‌های مختلف به عربستان کمک می‌کند، رژیمی که به مردم یمن حمله کرده و از این رو شاهد جنایات جنگی مختلفی در این جنگ نیابتی هستیم. ما باید از دولت آمریکا برای حمایت از عربستان انتقاد کنیم. در خاورمیانه نیز اسرائیل که بزرگترین دریافت کننده کمک نظامی آمریکا است درحال تحت فشار قرار دادن فلسطینیان است.


این پژوهشگر در پایان گفت: ما دارای دولتی در آمریکا هستیم که دولت لیبی را سرنگون کرد. ما شاهد اتفاقات و فجایع عراق بوده‌ایم. بخش اکثریت آواره‌ها که راهی اروپا می‌شوند به‌دلیل جنگی که آمریکا و ناتو مسئول آن هستند راهی این قاره می‌شوند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :