موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/100724 :کد

0

اگرکارشکنی آمریکادربرجام ادامه یابدتصمیمات جدی‌ترمی گیریم

  پنجشنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۵ — ۱۴:۱۲
تعداد بازدید : ۲۰۸   
 تحلیل ایران -اگرکارشکنی آمریکادربرجام ادامه یابدتصمیمات جدی‌ترمی گیریم

شمخانی باانتقادازبدعهدی‌های آمریکادراجرای تعهدات برجام گفت:اگرقرار باشدبرای کارهای کوچکی مانندخریدهواپیمانیزشاهدکارشکنی واخلال ازطرف آمریکاباشیم تصمیمات جدی تری برای احقاق حقوق خودخواهیم گرفت.

شمخانی با انتقاد از بدعهدی‌های آمریکا در اجرای تعهدات برجام گفت: اگر قرار باشد برای کارهای کوچکی مانند خرید هواپیما نیز شاهد کارشکنی و اخلال از طرف آمریکا باشیم تصمیمات جدی تری برای احقاق حقوق خود خواهیم گرفت.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت گفت: فرهنگ بی بدیلی که منشاء خلق حماسه‌های کم نظیر در دفاع مقدس بود، امروز راهنمای جوانان ما در عرصه‌های دفاعی، علمی، مدیریتی و اجتماعی است.

 

وی با اشاره به ریشه‌های ناب و غیر قابل تغییر فرهنگ مقاومت که بر پایه ظلم ستیزی و نفی سلطه استوار شده است، گفت: مهمترین تلاش دشمنان، انحراف اذهان از تهدید خطر رژیم صهیونیستی برای جهان اسلام به سوی گروه‌های تروریستی و تکفیری خودساخته است که فرزندان فرهنگ مقاومت و شهادت می‌بایست با بهره گیری از مجموعه ظرفیتهای خود با آن مقابله کنند.

 

دریابان شمخانی افزود: حرکت جهادی و دفاع مقدس منحصر به ایام دفاع مقدس و یا حضور امروز نیروهای مستشاری در عراق و سوریه نیست. امروز مدیری که گره‌ای از کار نظام باز می‌کند و یا در مردم ایجاد رضایت و امید می‌کند، قطعاً کار جهادی انجام داده است.

 

شمخانی گفت: وزارت نیرو با اقدامات شایسته تقدیر، سهم بسزایی در خودکفایی صنایع داخلی به ویژه در زمان تحریم‌ها داشته است و از این حیث یکی از خاکریزها و خطوط مقدم نبرد اقتصادی ما، وزارت نیروست.دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه با اقدامات صورت گرفته و تعامل میان وزارت نیرو و جامعه در مصرف بهینه انرژی، امسال شاهد خاموشی و یا قطعی آب نبودیم، تاکید کرد: کشور ما با افزایش بهره وری و با مدیریت جهادی توانایی پاسخگویی به نیازهای اصلی کشور به ویژه برای گسترش صنایع و واحدهای تولیدی را دارد.

 

شمخانی خاطرنشان کرد: بزرگترین سدهای کشور مثل سد کارون 3 و 4 برگرفته از تفکر دفاع مقدس ساخته شده‌اند و این نشان می‌دهد الگوی دفاع مقدس قابل تکثیر است.نماینده مقام معظم رهبری در ادامه با طرح این مسئله که برخلاف ابتدای جنگ تحمیلی که فقدان وجود راهبرد مورد اجماع موجب سردرگمی در اتخاذ روش مناسب برای پاسخگویی به تجاوز دشمن شده بود، تاکید کرد: امروز و با وجود راهبرد اقتصاد مقاومتی امکان بسیج مجموعه ظرفیتهای کشور در عرصه نبرد اقتصادی که بسیار پیچیده‌تر و دشوارتر از نبرد نظامی است، فراهم شده است.

 

وی افزود: از 24 بند سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، 19 بند در حوزه ماموریتی وزارت نیرو قرار می‌گیرد و برای اقدام و عمل به این سیاستها بایستی ستاد ویژه‌ای تشکیل و به طور منظم ضمن پیشبرد امور، به مردم درباره اقدامات انجام شده گزارش ارائه شود.پایه اقتصاد مقاومتی بر باور به توانایی‌های داخلی و بومی است و هر برنامه، قلم و اقدامی که این باورها را سست کند خواسته یا ناخواسته در راستای منافع دشمن رفتار کرده است.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتقاد از بدعهدی‌های آمریکا در اجرای تعهدات برجام گفت: اگر قرار باشد برای کارهای کوچکی مانند خرید هواپیمای مسافربری نیز شاهد کارشکنی و اخلال از طرف آمریکا باشیم تصمیمات جدی تری برای احقاق حقوق خود خواهیم گرفت.تسنیم نوشت:تجربه‌های مختلف در مذاکرات هسته‌ای و تحولات منطقه به ما ثابت کرده است که اعتماد به آمریکا چه در موضوع آتش بس در سوریه و چه در رفع تحریم‌های اقتصادی مصداق حرکت کردن به سوی سراب است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :