موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/100750 :کد

0

مذاکره واشنگتن درباره پاسخ‌های غیردیپلماتیک به خشونت سوریه

  پنجشنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۵ — ۱۵:۰۹
تعداد بازدید : ۲۰۰   
 تحلیل ایران -مذاکره واشنگتن درباره پاسخ‌های غیردیپلماتیک به خشونت سوریه

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که دولت ایالات متحده درباره گزینه‌های غیر دیپلماتیک برای پاسخ دادن به خشونت‌های سوریه رایزنی و مذاکره کرده است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که دولت ایالات متحده درباره گزینه‌های غیر دیپلماتیک برای پاسخ دادن به خشونت‌های سوریه رایزنی و مذاکره کرده است.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از رویترز، جان کربی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز چهارشنبه در سخنانی تاکید کرد: پس از فروپاشی آتش بس مورد حمایت آمریکا در سوریه، دولت واشنگتن درباره گزینه های غیر دیپلماتیک برای واکنش نشان دادن به خشونت های سوریه، رایزنی کرده است.

 

وی تصریح کرد: مقام‌های آمریکایی که درگیر فرآیند بین سازمانی مربوط به امنیت ملی هستند، درباره سایر گزینه ها غیر از گزینه های دیپلماتیک برای حل و فصل بحران سوریه مذاکره و رایزنی کرده اند.

 

کربی افزود: روسیه نیز مایل به متوقف شدن خشونت ها در سوریه است چرا که تروریست ها احتمالا از خلاء به وجود آمده برای حمله به منافع روسیه یا شهرهای سوریه سوء استفاده خواهند کرد.

 

روسیه، روز چهارشنبه اعلام کرد که آماده همکاری با آمریکا درباره سوریه است و به زودی کارشناسانی را به ژنو اعزام خواهد کرد تا با همتایان آمریکایی‌شان درباره عادی‌سازی اوضاع در شهر حلب و دیگر مناطق سوریه گفت‌وگو کنند.

 

این در حالی است که آمریکا، روسیه را به تعلیق گفت‌وگوها درباره سوریه تهدید کرده است.

 

طبق بیانیه وزارت خارجه آمریکا، واشنگتن از طریق گفت‌وگوی تلفنی وزیران خارجه (کری و لاوروف)، به مسکو اعلام کرد «آمریکا برای تعلیق همکاری نظامی با روسیه درباره سوریه به‌ویژه تشکیل مرکز مشترک همکاری بر اساس توافقنامه نهم سپتامبر در ژنو آماده می‌شود.»

 

تسنیم نوشت:عملیات نظامی گسترده ارتش سوریه به‌ویژه در شهر حلب و بخش شرقی آن که تحت کنترل گروه‌های تروریستی است، هم‌زمان با تلاش‌های دیپلماتیک آمریکا ازسرگرفته شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :